Cestovní filtr Sawyer Mini na bakterie SP128

 
  • 1 z 4
 

Filtr na vodu SAWYER Mini SP128 odstraňuje z vody 99,99999% všech bakterií a parazitických prvoků, a to bez použití chemikálií. Má velmi snadné použití. Závadnou vodu nalijeme do přiložené láhve, našroubujeme filtr a necháme přetéci do jiné nádoby nebo láhve nebo přímo pijeme. Kapacita filtru je 378 tisíc litrů, průtok cca 1,5 l/min, váha filtru 65 g. Součástí je srolovatelná láhev 0,5l, stříkačka na čištění a sportovní uzávěr on/off. Barevné varianty fialová, oranžová a modrá (chcete-li určitou barvu, uveďte to, prosím, v poznámce). Více...

 

Cena 973,55 Kč bez DPH
1 178 Kč    
Kategorie Filtr na bakterie na cesty i na chatu
 

Popis filtru

Filtr SAWYER SP128 MINI Filter nabízí nejvyšší úroveň filtrace, využívá dutá mikrovlákna, jejichž stěny tvoří membrána s velikostí pórů max. 0,1 mikronu. Technologie PointONE™ použitá ve filtrech Sawyer zaručuje odfiltrování 99,99999% všech zdraví škodlivých bakterií (salmonella, cholera, E. coli, atd.) a parazitických prvoků (giardia a cryptosporidium). Voda je upravena bez použití chemikálií. Průtok cca 1,5 l/min. Dokoupit můžete náhradní láhev 1 litr nebo náhradní láhev 2 litry.

Vlastnosti filtru

Filtr Sawyer je lehký a skladný, délka filtračního válečku 12,5 cm, celková hmotnost 65g, láhev 0,5 l můžeme srolovat do malého balíčku. Barevné varianty fialová, oranžová a modrá (chcete-li určitou barvu, uveďte to, prosím, v poznámce). Přiložena stříkačka na čištění a sportovní uzávěr on/off. Filtrovací láhev slouží jako skvělá zásobárna vody, kterou po vyčerpání sbalíme a nezabírá místo v batohu.  Filtr můžeme použít i s obyčejnou PET lahví místo dodávané srolované láhve.

Filtrovaná voda přes zařízení Sawyer SP128/129 vyhovuje normě pro pitnou vodu platnou pro ČR a EU: (SOP 06.0.52, ČSN EN ISO 9308-1 a SOP 06.0.3, ČSN EN ISO 6222). Filtrační zařízení Sawyer SP128/129 splňuje požadavky pro EU dle 2008/60/EC, 95/45/EC a  2008/84/EC.

Použití filtru 

Filtr Sawyer má velmi snadné použití. Závadnou vodu z řeky nebo jezera nalijeme do přiložené láhve, našroubujeme filtr a necháme přetéci do jiné nádoby nebo láhve nebo přímo pijeme (součástí filtru je sportovní uzávěr on/off jako na cyklistických láhvích).

Životnost - kapacita filtru

Více než 378 000 litrů vody, pro běžného smrtelníka v podstatě nekonečná životnost - pokud se filtr zanese a sníží se průtok, snadno ho sami vypláchneme dodávanou stříkačkou.

Pozor na mráz!

Po přefiltrování vody filtr nesmí zmrznout! Došlo by k poškození porézní membrány. Při použití v mrazivém prostředí je nutné nosit filtr např. v náprsní kapse nebo jinde na těle do doby dokud filtr důkladně nevysušíme.

Výroba

Sawyer, USA