Filtrační konvice Oasa vítěz Dtestu

 
 

Skleněná konvice s filtrem na chlor a další škodliviny. Vítěz Dtestu konvic.

Cena 764,46 Kč bez DPH
925 Kč    
Kategorie Filtrační konvice
 

Filtrační konvice Oasa (dříve Diona) skleněná s červenou vložkou D1 zvítězila v DTest. Odstraňuje chlor a další škodliviny, narozdíl od filtrační konvice Brita nezasahuje do přirozené mineralizace vody, je na soustavné používání, pro pití zastudena i teplé nápoje. Vložky jsou bakteriologicky stabilizovány, nezhoršují bakteriální vlastnosti vody. V balení je skleněná varná konvice (1,5 litru), nástavec z plastu, červená vložka D1 a skleněné víčko. Oproti popisu na krabici balení neobsahuje skleněné sítko na louhování čaje. V případě potřeby si jej můžete přiobjednat.

Výměna vložky za cca půl roku (800 litrů). Dokoupit můžete i vložku na dusičnany nebo tvrdost vody, viz vložky do filtru Oasa.

Toto zboží je vyjmuto z možnosti dopravy zdarma u objednávky nad 3000 Kč (v takovém případě vám bude poštovné k ceně objednávky před odesláním zboží dopočteno). V jednom balíku (objednávce) je možné poslat najednou jen 2 ks konvičky, případně 3 ks za zvýšené poštovné o 45 Kč (v takovém případě vám poštovné doúčtujeme do již zaslané objednávky).

Pokud přijde zboží rozbité, nepřebírejte jej od dopravce. Některé konvičky mají trochu poškrábané plastové části, s tímto je třeba u koupě počítat, protože výrobce nechce toto vyměnit jako reklamaci, tím pádem ani my vám to nemůžeme vyměnit.

Za nižší cenu si můžete Oasu odebrat přímo v brněnském skladu, viz Oasa na chlor, osobní odběr.

Před použitím nové vložky odstraňte, prosím, ochranné papírové víčko, pod ním je červené dírkované plastové víčko, to ponecháte. Při zavodňování nové vložky může nastat problém, že voda nechce protékat. V takovém případě je třeba vydržet s nervy a doplňovat do vrchní plastové nádoby aspoň tu vodu, která už protekla, aby tlak na novou vložku byl co největší. I u již zavodněné vložky se dále stává, že nikdy neproteče veškerá voda.

Výsledky posledního DTestu vodních filtrů jsou z listopadu 1998, takže se v podobě na internetu nevyskytují, přinášíme vám odkaz na výsledky testu a analýzy vody, které jsme přepsali přímo z tištěného periodika DTest, viz Výsledky testu vodních filtrůVýsledky - analýzy vody.

Test vodních filtrů
Analýza vody.
Recenze.