Cestovní filtr Sawyer mini na bakterie

 
  • 1 z 4
 

Cestovní mini - filtr na bakterie s velkou kapacitou. Na bakteriálně závadnou vodu.

 

 

Cena 954 Kč bez DPH
1 154 Kč    
Kategorie Vodní filtry Sawyer
 

Filtr Sawyer mini SP128 nabízí nejvyšší úroveň filtrace bakterií, využívá dutá mikrovlákna, jejichž stěny tvoří membrána s velikostí pórů max. 0,1 mikronu. Odstraňuje 99,99999% všech zdraví škodlivých bakterií (salmonella, cholera, E. coli, atd.) a parazitických prvoků (giardia a cryptosporidium), bez použití chemikálií. Průtok cca 1,5 l/min. 

Životnost - kapacita filtru: Více než 378 000 litrů vody, pro běžného smrtelníka v podstatě nekonečná životnost. Pokud se filtr zanese a sníží se průtok, snadno ho sami vypláchneme dodávanou stříkačkou zpětným rázem vody.

Filtr Sawyer je lehký a skladný, délka filtračního válečku 12,5 cm, celková hmotnost 65g, láhev 0,5 l můžeme srolovat do malého balíčku. Přiložena stříkačka na čištění a sportovní uzávěr on/off. Filtr můžeme použít i s obyčejnou PET lahví místo dodávané srolované láhve. Barva filtru modrá, zelená, fialová, oranžová.

Použití: Závadnou vodu třeba z řeky nalijeme do přiložené láhve, našroubujeme filtr a necháme přetéci do jiné nádoby nebo láhve nebo přímo pijeme (součástí filtru je sportovní uzávěr on/off jako na cyklistických láhvích).

Vlhký filtr nesmí zmrznout, došlo by k poškození porézní membrány. Při použití v mrazivém prostředí je nutné nosit filtr např. v náprsní kapse nebo jinde na těle než pořádně vyschne.

Výrobce: Sawyer, USA