Sawyer Squeeze All in one

 
Akce
  • 1 z 3
 

Cestovní filtr na bakterie s obrovskou kapacitou, na bakteriálně závadnou vodu. Vhodný i na chatu. Cenově výhodný komplet.

Dostupnost Skladem
Cena 1 972 Kč bez DPH
2 386 Kč    
Kategorie Filtr na bakterie na cesty
 

Cestovní filtr Sawyer Squeeze ALL IN ONE obsahuje kromě srolovatelné láhve také nástavec k vodovodu, 2 ks výsuvné sportovní víčko - pítko, 2 x těsnění, 1 x vykružovadlo pro otvor do nádoby, 1 x sada samec / samice pro připojení filtru. Sawyer odstraňuje bakterie a zákal z vody různé kvality bez použití chemikálií. Je výborný nejen na cestování, ale také na chatu, dá se připojit k vodovodu (podrobněji viz Sawyer Squeeze). Hmotnost 85g, přiložena 1 litrová láhev srolovatelná. Kapacita filtru 3 miliony litrů, průtok až 2 l/min. Filtr SAWYER Squeeze SP129 nabízí nejvyšší úroveň filtrace, využívá dutá mikrovlákna, jejichž stěny tvoří membrána s velikostí pórů max. 0,1 mikronu. Technologie PointONE™ použitá ve filtrech Sawyer zaručuje odfiltrování minimálně 99,99% všech zdraví škodlivých bakterií (salmonella, cholera, E. coli, atd.) a parazitických prvoků (giardia a cryptosporidium). Voda je upravena bez použití chemikálií. Průtok až 2l/min. V balení dále 2 ks výsuvné sportovní víčko - pítko, 1 x sada nástavců pro připojení nádoby, 2 x těsnění, 1 x vykružovadlo pro otvor do nádoby, 1 x sada samec / samice pro připojení filtru, 1x stříkačka k čištění filtru.

Vlastnosti filtru

Filtr Sawyer je lehký a skladný, celková hmotnost 85g, láhev 1 l můžeme srolovat do malého balíčku. Barva modrá. Přiložena stříkačka na čištění a sportovní uzávěr on/off. Filtrovací láhev slouží jako skvělá zásobárna vody, kterou po vyčerpání sbalíme a nezabírá místo v batohu. Filtr můžeme použít i s obyčejnou PET lahví místo dodávané srolované láhve. Filtrovaná voda vyhovuje normě pro pitnou vodu platnou pro ČR a EU: (SOP 06.0.52, ČSN EN ISO 9308-1 a SOP 06.0.3, ČSN EN ISO 6222). Filtrační zařízení Sawyer SP128 i 129 splňují požadavky pro EU dle 2008/60/EC, 95/45/EC a  2008/84/EC.

Použití filtru - na cesty i na chatu

Závadnou vodu třeba z řeky nalijeme do přiložené láhve, našroubujeme filtr a necháme přetéci do nádoby na pití nebo pijeme pomocí sportovního uzávěru (on/off jako na cyklistických láhvích). Přefiltrovanou vodu neskladujeme.

Pro připojení k vodovodu použijeme přiložený nástavec k vodovodu. Pro lepší funkci můžeme jeho hadičku napojit na vodovod pomocí některého z přepínačů: přepínač P2 nebo přepínač P4 (oba se dávají na konec vodovodního ramínka) nebo přepínač P1 nebo přepínač P6.

Životnost - kapacita filtru

Více než 3 milony litrů vody - pokud se filtr zanese a sníží se průtok, snadno ho sami vypláchneme dodávanou stříkačkou.

Pozor na mráz!

Po přefiltrování vody filtr nesmí zmrznout! Došlo by k poškození porézní membrány. Při použití v mrazivém prostředí je nutné nosit filtr např. v náprsní kapse nebo jinde na těle do doby dokud filtr důkladně nevysušíme.

Výroba

Sawyer, USA