Zboží zasíláme každý pracovní den, objednávky přes 3 000 Kč mají dopravu zdarma.

Sawyer Squeeze cestovní filtr na bakterie

 
  • 1 z 4
 

Cestovní filtr na bakterie s velkou kapacitou a malými rozměry, na bakteriálně závadnou vodu. 

Dostupnost Skladem
Cena 1 810 Kč bez DPH
2 190 Kč    
Značka Sawyer
Kategorie Cestovní filtry na bakterie
 

Popis filtru

Filtr SAWYER Squeeze SP129 nabízí nejvyšší úroveň filtrace, využívá dutá mikrovlákna, jejichž stěny tvoří membrána s velikostí pórů max. 0,1 mikronu. Technologie PointONE™ použitá ve filtrech Sawyer zaručuje odfiltrování 99,99999% všech zdraví škodlivých bakterií (salmonella, cholera, E. coli, atd.) a parazitických prvoků (giardia a cryptosporidium). Voda je upravena bez použití chemikálií. Průtok až 2 litry/min. Upravenou vodu použijte rovnou, neskladujte ji pro pozdější použití. 

Hmotnost 85g, přiložena 1 litrová láhev srolovatelná. Kapacita filtru 3 miliony litrů, průtok až 2 l/min.

Vlastnosti filtru

Filtr Sawyer je lehký a skladný, celková hmotnost 85g, láhev 1 l můžeme srolovat do malého balíčku. Barva modrá. Přiložena stříkačka na čištění a sportovní uzávěr on/off. Filtrovací láhev slouží jako skvělá zásobárna vody, kterou po vyčerpání sbalíme a nezabírá místo v batohu. Filtr můžeme použít i s obyčejnou PET lahví místo dodávané srolované láhve. Filtrovaná voda vyhovuje normě pro pitnou vodu platnou pro ČR a EU: (SOP 06.0.52, ČSN EN ISO 9308-1 a SOP 06.0.3, ČSN EN ISO 6222). Filtrační zařízení Sawyer SP128 i 129 splňují požadavky pro EU dle 2008/60/EC, 95/45/EC a  2008/84/EC.

Použití filtru

Závadnou vodu třeba z řeky nalijeme do přiložené láhve, našroubujeme filtr a necháme přetéci do nádoby na pití nebo pijeme pomocí sportovního uzávěru (on/off jako na cyklistických láhvích). Přefiltrovanou vodu neskladujeme.

Připojení filtru Sawyer k vodovodu

Viz Náhradní díly, připojení k vodovodu

Životnost - kapacita filtru

Více než 3 milony litrů vody, pro běžného smrtelníka v podstatě nekonečná životnost - pokud se filtr zanese a sníží se průtok, snadno ho sami vypláchneme dodávanou stříkačkou.

Záruka 24 měsíců + doživotní záruka Sawyer (POZOR: nevztahuje se na skládací láhev a další příslušenství)! Záruka se nevztahuje na poškození filtru přemrznutím. 

Když je filtr mokrý, je třeba zabránit tomu, aby zmrznul. Došlo by k poškození porézní membrány. Pokud jej používáte v mrazivém počasí, noste jej například v náprsní kapse nebo jinde na těle, případně si jej dejte do spacáku. Jakmile je suchý, mráz mu již nevadí. Napomoci může i ochranné pouzdro (viz související produkty).

Výroba

Sawyer, USA