Zboží zasíláme každý pracovní den, podle ceny a dopravce, kterého zvolíte, můžete mít dopravu částečně nebo zcela zdarma. Fungujeme i na konci roku, mezi Vánoci a Silvestrem.

Dionata filtr na dusičnany velkokapacitní 16l + připojovací součásti

 
  • 1 z 2
 

Vysokokapacitní filtr na dusičnany a další škodliviny. Včetně součástí na připojení. Umístíte pod dřez, může být zapojeno do tlaku.

Dostupnost Na dotaz
Cena 20 661 Kč bez DPH
25 000 Kč    
Značka Aqua Aurea
Kategorie Filtry na dusičnany ve vodě
 

Filtrační sestava na dusičnany a široké spektrum dalších škodlivin jako pesticidy, hormony, antibiotika, těžké kovy a další. Vysokokapacitní filtr s 16násobně posílenou kapacitou oproti filtru Dionela FDN2Filtrační sestavu tvoří filtr s 16 litry denitratačního anexu, před a za filtrem je filtr s aktivním uhlím 2 krát 1,4 l. Výška 50 cm.

Filtr má obdobné vlastnosti jako Dionela FDN2, ale má šestnáctinásobnou kapacitu. Přitom cena regenerace je násobně výhodnější než u Dionely FDN2. 

Životnost filtračních hmot je maximálně 2 roky od zavodnění, nebo dříve, pokud Vám začnou stoupat dusičnany za filtrem. Regenerace je na objednání a provádí se výměnným způsobem. Všechny tři filtrační členy se mění zároveň vždy po vyčerpání prostřední nádoby s denitratačním anexem. Vyčerpání vysledujete pomocí přiložených testů na dusičnany.

Doporučený maximální tlak je 5 atm, pokud máte v potrubí tlak vyšší předřaďte omezovač tlaku. Doporučený maximální průtok je 4l/min (pokud to dovolí tlak v potrubí, pokud máte nižší tlak v potrubí, bude průtok nižší).

Filtrační sestavu umístíte pod dřez. Součástí balení jsou veškeré potřebné propojovací a připojovací díly jako vsuvky, opletené hadičky s 3/8 závity na konci, CU trubička, T-kus a kulový ventil, Podle toho, jak to máte řešeno pod dřezem, bude instalatér možná potřebovat ještě nějakou součást, to už je ale standardním vybavením každého instalatéra. Pokud máte nadstandardně vysoký tlak vody (přes 5 atm), je třeba přeřadit regulátor tlaku vody.

Máte-li ve vodě bakterie, je třeba předřadit UV lampu nebo některý filtr na bakterie (nebo chlorovat).