Filtr Dionela FDN2 i pro kojence

 
Doprava zdarma
  • 1 z 2
 

Filtr do kuchyně na chlorovanou vodu, odstraňuje chlor, dusičnany a další škodliviny zbylé po vodárenské úpravě (pesticidy, hormony, těžké kovy...) Vítěz nezávislého testu.

Dostupnost Skladem
Cena 4 033 Kč bez DPH
4 880 Kč    
Kategorie Filtry do kuchyně - vítězky testu
 

Filtr Dionela FDN2 zlepšuje kvalitu, chuť a vůni vody, odstraňuje chlor, dusičnany a další škodliviny zbylé po vodárenské úpravě (pesticidy, hormony, těžké kovy, ...). Zachovává biologickou hodnotu vody, přirozenou mineralizaci. Je vhodný na soustavné dlouhodobé používání pro každého už od půl roku věku (ostatní filtry jsou až od 1 roku kvůli dusičnanům). Zdarma testy na dusičnany,  doprava a objímka k přichycení filtru ke stěně.

Filtr umístíte v kuchyni na linku nebo pod linku, upravená voda teče vlastním vývodem. Je třeba vybrat a přiobjednat připojení k vodovodu, filtr není možné připojit na vaši stávající baterii, protože filtr nemá být pod tlakem a má snížený průtok - 1 litr za minutu. Výška filtru je 43 cm, průměr podstavy 10 cm. 

Vložku měníte vždy po vyčerpání, které sledujete přiloženými testy na dusičnany, maximálně po roce.

Kapacita filtru Dionela FDN2 je dána obsahem dusičnanů ve vaší vodě, vyčerpaností denitratačního anexu. Kromě denitratačního anexu filtr obsahuje aktivní uhlí z kokosových skořápek a speciální sorbent na těžké kovy, které ještě projdou i aktivním uhlím. Tyto dvě části odstraňují či radikálně snižují obsah širokého spektra škodlivin: ropné látky, pesticidy, saponáty, herbicidy, insekticidy, fungicidy,  polychlorované bifenyly, trihalometany, fenoly, hormony, hliník, kadmium, olovo a další těžké kovy, radon a další škodliviny, které se zatím ani netestují. Nevyužitá kapacita těchto dvou částí je bezpečnostní rezervou, tak, aby ani při nejvyšší koncentraci těch „nejprůchodnějších“ kontaminanantů, což bývají karcinogenní trihalometany THM, nedošlo ještě k jejich propouštění filtrem. Filtr je zajištěn minimálními množstvími oligodynamického stříbra, aby se v něm nepomnožovaly bakterie.

Dionela FDN2 odstraňuje dusičnany podle původní české technologie, která představuje nejvyšší světovou úroveň v iontovýměnné denitrataci vody. Tato technologie byla vyznamenána zlatou medailí na mezinárodní výstavě vynálezů MUBA '81 (Basilej, Švýcarsko 1981).