Filtr Hydra M RLH s vypouštěcím ventilem a manometry na zákal

 
 

Filtr na zákal se zpětným proplachem, vložka RLH 50mcr, klíč, držák. Max průtok 6000 l/hod. Přípojný závit G 1". 

Dostupnost Skladem
Cena 1 643 Kč bez DPH
1 988 Kč    
Značka Atlas
Kategorie Filtry na hlavní přívod vody
 

Filtr Atlas se zpětným proplachem, s vypouštěcím ventilem, 2 manometry a 50 mikronovou vložkou RLH. Závit G1”, typ DP, pro vodu do 45°C, tlak max 0,87 MPa, průtok 6000 l/hod. Přiložen držák, klíč k povolení hlavy, manometry na vstup a výstup, vypouštěcí ventil. Označení: HYDRA M 1 RLH 50 mcr Self-Cleaning Filter.

Do tohoto filtru pasují vložky RLH, RAH i RSH (viz související produkty).

Odstraňuje kaly, písek, rez a jiné jemné mechanické nečistoty. Filtr umožňuje snadné čištění filtrační patrony pouhým otočením kohoutu na spodní části filtru, manometry nám ukážou, že je třeba filtr vyčistit. Balení obsahuje nádobu, filtrační patronu RLH, 2x manomentr a klíč. 

Filtr umožňuje snadné čištění filtrační patrony pouhým otočením kohoutu na spodní části filtru, manometry nám ukážou, že je třeba filtr vyčistit. Jakmile na manometru na výstupu je tlak nižší než na vstupu, je to známka toho, že je třeba filtr vyčistit. Vyčištění kartuše provedeme otevřením vypouštěcího ventilu v dolní části filtru. (Dojde tak k poklesu tlaku, stlačení kartuše na dno, a tím ke změně směru průtoku vody. Protiproud odstraní veškeré nečistoty usazené na vnější straně kartuše, a ty následně odtečou výpustí. K obnovení původní činnosti dojde otočením vypouštěcího kohoutu do základní polohy.) Nečistoty můžeme vypustit do nádoby nebo nasadíme na spodní část filtru hadici, kterou špína odejde přímo do odpadu. 

Filtr se dává za vodárnu, často ale i před vodárnu.

(Pokud filtr umístíte před čerpadlo, které vodu tahá do vodárny, nebude vám fungovat vypouštěcí ventil, takže filtr budete muset čistit klasicky otevřením. Máte-li tzv. "ponorku", která vodu vytlačuje do tlakové nádoby, zpětný proplach funguje bez problémů.)