Zboží zasíláme každý pracovní den. Objednávky přes 3 000 Kč mají dopravu do Zásilkovny zdarma, poštou za 49 Kč. Objednávky přes 4400 Kč mají dopravu zcela zdarma.

Magnethos na vodní kámen před pračku, myčku

 
 

Permanentní magnet na odstranění tvrdosti vody. Umístíte před spotřebič (pračku, myčku), nepotřebuje údržbu ani elektřinu. G3/4". Funguje tam, kde není zvýšená vodivost vody (konduktivita).

Dostupnost Skladem
Cena 816 Kč bez DPH
987 Kč    
Značka Magnethos
Kategorie Tvrdost vody, jak odstranit vodní kámen
 

Magnethos 3/4" upravuje vodu magnetickým polem, je určen na ochranu jednoho spotřebiče. Omezuje tvorbu vodního kamene a také pozvolna rozpouští staré usazeniny. Nevyžaduje údržbu ani elektřinu. Funguje tam, kde není zvýšená vodivost vody (konduktivita).. 

Provozní parametry: umístíte mezi spotřebič a přívodní hadici, vstup i výstup je 3/4", pracuje do teploty 90°C, tedy na studené i horké vodě, délka 6 cm, průměr 3 cm

Magnethos je permanentní magnet, ovlivňuje vodu fyzikálně. Voda, která jím projde, se po jistou dobu (10-14 hodin) chová jako voda měkká. Nesráží a neusazuje se vodní kámen a již usazený vodní kámen se pozvolna odbourává. Montáž zařízení je vhodné zajistit odborníkem na vodoinstalaci, aby nedošlo k narušení těsnosti nebo jinému poškození. Magnet lze instalovat v libovolné poloze. Pokud instalujete zařízení před nějaký spotřebič s jemnými tryskami (např. vířivka), je vhodné dát ještě přímo za magnet filtr na jemný zákal (Atlas FA, Atlas CPP). 

V některých případech magnet nefunguje nebo funguje málo, což není důvodem pro vrácení zboží a peněz. Podle zkušeností našich zákazníků se může stát, že magnet nebude fungovat ve vápenaté oblasti (kras nebo blízkost krasu), podle informací některých výrobců je funkčnost magnetů omezena i u vody s nízkou vodivostí (tedy konduktivitou). 

Permanentní magnety nejsou podle české legislativy určeny pro úpravu pitné vody.