Magnethos změkčovač na vodní kámen před pračku, myčku G3/4"

 
 

Permanentní magnet na odstranění tvrdosti vody. Umístíte před spotřebič (pračku, myčku), nepotřebuje údržbu ani elektřinu. G3/4". Funguje tam, kde není zvýšená vodivost vody (konduktivita).

Dostupnost Skladem
Cena 816 Kč bez DPH
987 Kč    
Značka Magnethos
Kategorie Změkčovač vody KalyxX IPS
 

Magnethos 3/4" upravuje vodu magnetickým polem, je určen na ochranu jednoho spotřebiče. Omezuje tvorbu vodního kamene a také pozvolna rozpouští staré usazeniny. Nevyžaduje údržbu ani elektřinu. Funguje tam, kde není zvýšená vodivost vody (konduktivita).. 

Provozní parametry: umístíte mezi spotřebič a přívodní hadici, vstup i výstup je 3/4", pracuje do teploty 90°C, tedy na studené i horké vodě, délka 6 cm, průměr 3 cm

Magnethos je permanentní magnet, ovlivňuje vodu fyzikálně. Voda, která jím projde, se po jistou dobu (10-14 hodin) chová jako voda měkká. Nesráží a neusazuje se vodní kámen a již usazený vodní kámen se pozvolna odbourává. Montáž zařízení je vhodné zajistit odborníkem na vodoinstalaci, aby nedošlo k narušení těsnosti nebo jinému poškození. Magnet lze instalovat v libovolné poloze. Pokud instalujete zařízení před nějaký spotřebič s jemnými tryskami (např. vířivka), je vhodné dát ještě přímo za magnet filtr na jemný zákal (Atlas FA, Atlas CPP). 

V některých případech magnet nefunguje nebo funguje málo, což není důvodem pro vrácení zboží a peněz. Podle zkušeností našich zákazníků se může stát, že magnet nebude fungovat ve vápenaté oblasti (kras nebo blízkost krasu), podle informací některých výrobců je funkčnost magnetů omezena i u vody s nízkou vodivostí (tedy konduktivitou). 

Permanentní magnety nejsou podle české legislativy určeny pro úpravu pitné vody.