Vložka D4 pro filtr Oasa, posíleno na těžké kovy

 
  • 1 z 3
 

Filtrační vložka D4 odstraňuje z vody všechny škodliviny jako červená vložka, zároveň výrazněji odstraňuje arzen a další těžké kovy.

Dostupnost Skladem
Cena 279 Kč bez DPH
338 Kč    
Značka Dionela
Kategorie Vložky Oasa, Diona
 

Speciální filtrační vložka D4 odstraňuje z vody všechny škodliviny jako vložka D1 (široké spektrum cizorodých látek, např. chlor a jeho organické sloučeniny chloroform a další THM, ropné látky, saponáty, těžké kovy, pesticidy, atd.) Zároveň ale výrazně odstraňuje arzen a další těžké kovy, např. arzen, antimon, hliník, selen, vanad, molybden, měď, olovo a fosfát. Účinnost vložky je nejvyšší při nižším pH a nízké koncentraci železa a manganu. Vložka je tedy určena na vodu s vyšším obsahem Arsenu nebo jiných těžkých kovů. Neodstraňuje dusičnany ani přechodnou tvrdost. Na vodu z hromadného zásobování je výhodnější použít vložku D1

Kapacita vložky je cca 300 až 400 litrů.

(Pokud nám jde o odstranění Arsenu, filtrační médium ve vložce má takovou kapacitu, která z vody se 100µg/litr Arsenu odstraní Arsen až z 1250 litrů vody.)

Víčko vložky je černé, zelené nebo červené.

Před použitím nové vložky odstraňte, prosím, ochranné papírové víčko, pod ním je červené dírkované plastové víčko, to ponecháte. Při zavodňování nové vložky může nastat problém, že voda nechce protékat. V takovém případě je třeba vydržet s nervy a doplňovat do vrchní plastové nádoby aspoň tu vodu, která už protekla, aby tlak na novou vložku byl co největší. I u některé již zavodněné vložky se dále stává, že nikdy neproteče veškerá voda.

Ve vložkách je přidaný podíl bakteriostatického katexu se stříbrem na zamezení množení a růstu bakterií. Pokud nepoužíváte filtr více jak jeden den, nepoužívejte ke spotřebě první dvě deci upravené vody. Při odstavení vodního filtru na dobu delší než jeden týden nepoužívejte první litr.

Za vrácenou vypotřebovanou vložku vám můžeme dát slevu 5 Kč.