Vložka zelená na dusičnany, chlor a škodliviny pro filtr Oasa, Diona

 
 

Filtrační vložka zelená do filtrační konvice Oasa i Diona odstraňuje dusičnany (snižuje jejich obsah), chlor a široké spektrum dalších škodlivin. Chcete Zlepšuje chuť a vůni vody, zachovává přírodní minerální složení vody. Kapacita vložky se řídí množstvím dusičnanů. Chcete-li výraznější snížení obsahu dusičnanů, je třeba zvolit filtr Dionela FDN2.

Dostupnost Skladem
Cena 244 Kč bez DPH
295 Kč    
Značka Oasa
Kategorie Vložky Oasa, Diona
 

Filtrační vložka zelená do filtrační konvice Oasa i Diona odstraňuje dusičnany (snižuje jejich obsah), chlor a široké spektrum dalších škodlivin. Zlepšuje chuť a vůni vody, zachovává přírodní minerální složení. Kapacita vložky se řídí množstvím dusičnanů, které je nejlépe vyzkoušet testy na dusičnany (viz níže - související produkty). Orientačně je kapacita vložky u vody s obsahem dusičnanů 55 mg/l asi 62 litrů, 80 mg/l asi 48 litrů, 130 mg/l asi 32 litrů.
Tato vložka nepřipravuje kojeneckou vodu, nesnižuje obsah dusičnanů dostatečně. Vhodnější je filtr ke kohoutku Dionela FDN2, jehož provoz je navíc (přes počáteční větší investici) levnější.

Ve vložkách je přidaný podíl bakteriostatického katexu se stříbrem na zamezení množení a růstu bakterií. Pokud nepoužíváte filtru více jak jeden den, nepoužívejte ke spotřebě prvních 0,2 l upravené vody. Při odstavení vodního filtru na dobu delší jednoho týdne, zvyšte tuto dávku na Iitr vody.

Upozornění: zelená vložka na chlor i dusičnany může mít prvních pár dní nebo i po celou dobu užívání velmi nízký průtok, případně je třeba trychtýř doplňovat vodou, i když v něm je dosud vody dostatek. Toto není důvodem pro reklamaci, způsobuje to obsah denitratačního anexu. Případný černý sediment, který pronikne vložkou do filtrační konvice, pochází z obsaženého aktivního uhlí a rovněž není důvodem pro reklamaci. 

Za vrácenou použitou vložku je sleva 10 Kč.