Vložka zelená na dusičnany pro filtr Oasa, Diona

 
 

Filtrační vložka zelená do filtrační konvice Oasa i Diona odstraňuje dusičnany (snižuje jejich obsah), chlor a široké spektrum dalších škodlivin. Chcete Zlepšuje chuť a vůni vody, zachovává přírodní minerální složení vody. Kapacita vložky se řídí množstvím dusičnanů. Chcete-li výraznější snížení obsahu dusičnanů, je třeba zvolit filtr Dionela FDN2.

Cena 219 Kč bez DPH
265 Kč    
Značka Nedform
Kategorie Vložky Oasa, Diona
 

Filtrační vložka zelená do filtrační konvice Oasa i Diona odstraňuje dusičnany (snižuje jejich obsah), chlor a široké spektrum dalších škodlivin. Zlepšuje chuť a vůni vody, zachovává přírodní minerální složení. Kapacita vložky se řídí množstvím dusičnanů, které je nejlépe vyzkoušet testy na dusičnany. Orientačně je kapacita vložky u vody s obsahem dusičnanů 55 mg/l asi 62 litrů, 80 mg/l asi 48 litrů, 130 mg/l asi 32 litrů.
Tato vložka nepřipravuje kojeneckou vodu, nesnižuje obsah dusičnanů dostatečně. Vhodnější je filtr ke kohoutku Dionela FDN2, jehož provoz je navíc (přes počáteční větší investici) levnější.

Upozornění: zelená vložka na chlor i dusičnany může mít prvních pár dní nebo i po celou dobu užívání velmi nízký průtok, případně je třeba trychtýř doplňovat vodou, i když v něm je dosud vody dostatek. Toto není důvodem pro reklamaci, způsobuje to obsah denitratačního anexu. Případný černý sediment, který pronikne vložkou do filtrační konvice, pochází z obsaženého aktivního uhlí a rovněž není důvodem pro reklamaci.