Sawyer mini cestovní filtr na bakterie

 
  • 1 z 2
 

Cestovní filtr na bakterie do kapsy. Kapacita 378 tis litrů, průtok až 1,5 l/min, hmotnost 65 g, přiložena srolovatelná láhev 0,5 litr, láhev nebo PET flaška se dá našroubovat na konec filtru. 

 

Cena 955 Kč bez DPH
1 155 Kč    
Značka Sawyer
Kategorie Vodní filtry Sawyer
 

Filtr Sawyer mini SP128 nabízí nejvyšší úroveň filtrace bakterií, využívá dutá mikrovlákna, jejichž stěny tvoří membrána s velikostí pórů max. 0,1 mikronu. Odstraňuje  minimálně 99,99% všech zdraví škodlivých bakterií (salmonella, cholera, E. coli, atd.) a parazitických prvoků (giardia a cryptosporidium), bez použití chemikálií. Průtok cca 1,5 l/min. Upravenou vodu použijte rovnou, neskladujte ji pro pozdější použití. 

Životnost - kapacita filtru: Více než 378 000 litrů vody. Pokud se filtr zanese a sníží se průtok, snadno ho sami vypláchneme dodávanou stříkačkou zpětným rázem vody.

Filtr Sawyer je lehký a skladný, délka filtračního válečku 12,5 cm, celková hmotnost 65g, láhev 0,5 l můžeme srolovat do malého balíčku. Přiložena stříkačka na čištění a sportovní uzávěr on/off. Filtr můžeme použít i s obyčejnou PET lahví místo dodávané srolované láhve. 

Použití: Závadnou vodu třeba z řeky nalijeme do přiložené láhve, našroubujeme filtr a necháme přetéci do nádoby na pití nebo pijeme pomocí sportovního uzávěru (on/off jako na cyklistických láhvích). Přefiltrovanou vodu neskladujeme.

Vlhký filtr nesmí zmrznout, došlo by k poškození porézní membrány. Při použití v mrazivém prostředí je nutné nosit filtr např. v náprsní kapse nebo jinde na těle než pořádně vyschne.

Filtr nabízíme ve dvou barevných variantách, oranžový a modrý. Pokud preferujete určitou barvu, napište to, prosím, do poznámky. 

Výrobce: Sawyer, USA