Sawyer micro Squeeze cestovní filtr na bakterie

 
Novinka
  • 1 z 2
 

Cestovní filtr na bakterie do kapsy. Vylepšená verze filtru Sawyer. Je menší a lehčí než Sawyer mini, ale má vyšší průtok, vyšší variabilitu použití, snadnější čištění, větší přiloženou láhev a vylepšený typ láhve.

Dostupnost Skladem
Cena 983 Kč bez DPH
1 190 Kč    
Kategorie Vodní filtry Sawyer
 

Popis filtru

Filtr SAWYER Squeeze SP2129 nabízí nejvyšší úroveň filtrace, využívá dutá mikrovlákna, jejichž stěny tvoří membrána s velikostí pórů max. 0,1 mikronu. Technologie PointONE™ použitá ve filtrech Sawyer zaručuje odfiltrování minimálně 99,99% všech zdraví škodlivých bakterií (salmonella, cholera, E. coli, atd.) a parazitických prvoků (giardia a cryptosporidium). Voda je upravena bez použití chemikálií.

Hmotnost 45g, velikost 11,5 x 3,5 cm, přiložena 1 litrová láhev srolovatelná. Kapacita filtru 378 tisíc litrů, průtok cca 1,5 litru za minutu. 

Sawyer micro Squeeze je vylepšenou verzí dosavadních oblíbených filtrů Sawyer:

- je lehčí a o 2 cm menší než Sawyer mini

- ale má výrazně vyšší průtok (cca 1,5 litru/min)

- má vyšší variabilitu použití (Sawyer flaška nebo PET flaška lze našroubovat na oba konce)

- snadněji se čistí

- má větší přiloženou láhev než Sawyer mini (litrová místo půllitrové)

- skládací láhev má nový odolnější materiál

Vlastnosti filtru

Filtr Sawyer je lehký a skladný, celková hmotnost 85g, láhev 1 l můžeme srolovat do malého balíčku. Barva modrá. Přiložena stříkačka na čištění a sportovní uzávěr on/off. Filtrovací láhev slouží jako skvělá zásobárna vody, kterou po vyčerpání sbalíme a nezabírá místo v batohu. Filtr můžeme použít i s obyčejnou PET lahví místo dodávané srolované láhve. Filtrovaná voda vyhovuje normě pro pitnou vodu platnou pro ČR a EU: (SOP 06.0.52, ČSN EN ISO 9308-1 a SOP 06.0.3, ČSN EN ISO 6222). Filtrační zařízení Sawyer SP128 i 129 splňují požadavky pro EU dle 2008/60/EC, 95/45/EC a  2008/84/EC.

Použití filtru

Závadnou vodu třeba z řeky nalijeme do přiložené láhve, našroubujeme filtr a necháme přetéci do nádoby na pití nebo pijeme pomocí sportovního uzávěru (on/off jako na cyklistických láhvích). Přefiltrovanou vodu neskladujeme.

Chceme-li filtr používat napojený na vodovod, třeba na chatě, viz Sawyer na chatu.

Životnost - kapacita filtru

Více než 3 milony litrů vody - pokud se filtr zanese a sníží se průtok, snadno ho sami vypláchneme dodávanou stříkačkou.

Pozor na mráz!

Po přefiltrování vody filtr nesmí zmrznout! Došlo by k poškození porézní membrány. Při použití v mrazivém prostředí je nutné nosit filtr např. v náprsní kapse nebo jinde na těle do doby dokud filtr důkladně nevysušíme.

Výroba

Sawyer, USA