Sawyer Squeeze filtr na bakterie na chatu

 
  • 1 z 2
 

Cestovní filtr na bakterie s obrovskou kapacitou, na bakteriálně závadnou vodu. Vhodný i na chatu. 

Dostupnost Skladem
Cena 1 645 Kč bez DPH
1 990 Kč    
Kategorie Vodní filtry Sawyer
 

Popis filtru

Filtr SAWYER Squeeze SP129 nabízí nejvyšší úroveň filtrace, využívá dutá mikrovlákna, jejichž stěny tvoří membrána s velikostí pórů max. 0,1 mikronu. Technologie PointONE™ použitá ve filtrech Sawyer zaručuje odfiltrování minimálně 99,99% všech zdraví škodlivých bakterií (salmonella, cholera, E. coli, atd.) a parazitických prvoků (giardia a cryptosporidium). Voda je upravena bez použití chemikálií. Průtok až 2 litry/min.

Hmotnost 85g, přiložena 1 litrová láhev srolovatelná. Kapacita filtru 3 miliony litrů, průtok až 2 l/min. Chcete-li s připojením k vodovodu, je výhodné objednat přímo Sawyer Squeeze ALL IN ONE.

Vlastnosti filtru

Filtr Sawyer je lehký a skladný, celková hmotnost 85g, láhev 1 l můžeme srolovat do malého balíčku. Barva modrá. Přiložena stříkačka na čištění a sportovní uzávěr on/off. Filtrovací láhev slouží jako skvělá zásobárna vody, kterou po vyčerpání sbalíme a nezabírá místo v batohu. Filtr můžeme použít i s obyčejnou PET lahví místo dodávané srolované láhve. Filtrovaná voda vyhovuje normě pro pitnou vodu platnou pro ČR a EU: (SOP 06.0.52, ČSN EN ISO 9308-1 a SOP 06.0.3, ČSN EN ISO 6222). Filtrační zařízení Sawyer SP128 i 129 splňují požadavky pro EU dle 2008/60/EC, 95/45/EC a  2008/84/EC.

Použití filtru - na cesty i na chatu

Závadnou vodu nalijeme do přiložené láhve, našroubujeme filtr a necháme přetéci do nádoby na pití nebo pijeme pomocí přiloženého sportovního uzávěru (on/off jako na cyklistických láhvích). Přefiltrovanou vodu neskladujeme.

Připojení filtru k vodovodu

Pro připojení k vodovodu je třeba přikoupit připojení Sawyera k vodovodu nebo adaptér a silikonovou hadičku. K tomu je dále třeba přepínač P2 na konec vodovodního ramínka nebo přepínač P1 za vodovodní baterii na trubkách ze zdi.

Životnost - kapacita filtru

Více než 3 milony litrů vody, pokud se filtr zanese a sníží se průtok, snadno ho sami vypláchneme dodávanou stříkačkou.

Pozor na mráz!

Po přefiltrování vody filtr nesmí zmrznout! Došlo by k poškození porézní membrány. Při použití v mrazivém prostředí je nutné nosit filtr např. v náprsní kapse nebo jinde na těle do doby dokud filtr důkladně nevysušíme. Máme-li jej na chatě, před prvními mrazy filtr odšroubujeme a na zimu jej odneseme domů do tepla.

Výroba

Sawyer, USA