Vodní filtry na chlorovanou vodu

Filtry na chlorovanou vodu používáme hlavně proto, abychom odstranili chlor, trihalometany a další zdraví škodlivé látky zbylé po vodárenské úpravě: těžké kovy, zbytky léčiv, hormony, pesticidy a další škodliviny. Obsah těchto látek zredukujeme filtry s aktivním uhlím. Pro rodinu zvolíme filtr Dionela FAM1, malé domácnosti může stačit i filtrační konvice Oasa. Rodina s menšími dětmi a zdravotně oslabené osoby potřebují filtr Dionela FDN2, který odstraňuje i dusičnany. 

Aby nám chlorovaná voda neškodila při sprchování nebo koupeli, instalujeme mezi sprchovou hadici a baterii sprchový filtr Dios.

Chceme-li snížit tvrdost vody na přípravu kávy nebo čaje, zvolíme filtr Dionela FTK3 nebo filtrační konvici Oasa s vložkou D3, a nebo filtrační konvici Brita nebo Aquaphor. Počítejme však s tím, že se tyto filtry nehodí pro soustavné používání, protože mohou ochuzovat tělo o minerální látky.

Abychom ochránili vodoinstalaci před zákalem, který může vznikat například po odstávce vodovodního systému a jeho následném spuštění, můžeme umístit na hlavní přívod vody do domu nebo do bytu filtr Atlas RL s umyvatelnou vložkou nebo filtr Atlas CPP s jemnější výměnnou vložkou, která funguje i na železitou vodu.

Předtím, než se pustíme do výběru filtru, si však najdeme rozbor vody, který dodavatelé vody zvěřejňují na svém webovém portále. Například rozbory vody Brno nebo Praha. Máme-li studniční vodu, přejdeme na Voda ze studny