Filtr Atlas RL senior na zákal 50 mcr

 
  • 1 z 2
 

Filtr na zákal Atlas senior, umyvatelná vložka RL 50 mcr, klíč, držák. Základní filtr na hlavní přívod vody.

Dostupnost Skladem
Cena 693 Kč bez DPH
839 Kč    
Značka Atlas
Kategorie Filtry na hlavní přívod vody
 

Filtr Atlas senior s 50 mikronovou vložkou RL, která zachycuje zákal, písek, rez a další mechanické nečistoty. Filtr neovlivňuje vodu chemicky ani bakteriologicky, materiály jsou zdravotně nezávadné. Umístěte na hlavní přívod vody za vodoměr (u veřejného vodovodu) nebo domácí vodárnu (u studny).
Závit G1”, rozměry 32x12x11 cm, pro vodu do 45°C, průtok max 26 l/min, tlak max 0,87 MPa, typ DP (do filtru lze použít všechny typy vložek Atlas). Přiložen klíč k povolení hlavy a držák.

Jinak do této filtrační nádoby můžete použít veškeré vložky do filtru Atlas velikosti senior, viz vložky do Atlasu.

Chcete-li filtr se šroubením 3/4", uveďte to prosím do poznámky objednávky. Pro šroubení 1/2" je třeba ještě přikoupit redukce.

Chcete-li instalovat filtr na svislé potrubí, zakupte vložku RLAtlas DP DS

Filtr neovlivňuje vodu chemicky ani bakteriologicky. Materiály jsou zdravotně nezávadné. 

Filtry Atlas i Atlas Hydra se obecně mají dávat až za vodárnu. Hydra RAH, Hydra M RAH i Atlas RL mají ale dostatečný průtok i nárok na maximální tlak, takže se často dávají i před vodárnu nebo tlakovou nádobu. Pozor ale, je rozdíl, zda máme čerpadlo, které vodu tahá do vodárny, nebo "ponorku", která vodu vytlačuje do tlakové nádoby. Máme-li čerpadlo, nebude nám fungovat vypouštěcí ventil u Hydry, takže filtr se bude muset čistit klasicky otevřením. Hydra s vložkou RAH je ale před vodárnu vhodnější než Atlas RL díky tomu, že má 90mcr nerezovou vložku, tedy o něco hrubší a s delší výdrží než Atlas RL (50mcr, plastové síto).

velikost senior