Filtr Atlas Hydra RAH na zákal, nerezová síť, vypouštěcí ventil

 
 

Filtr na mechanické nečistoty se zpětným proplachem a vypouštěcím ventilem pro snadnou údržbu, vložka nerezová síť RAH. Průtok až 6000 l/hod. 

Dostupnost Skladem
Cena 1 478 Kč bez DPH
1 788 Kč    
Značka Atlas
Kategorie Filtry, filtrační sestavy, filtrační nádoby
 

Filtr Atlas se zpětným proplachem, s vypouštěcím ventilem a 90 mikronovou vložkou RAH. Závit G1”, typ DP, pro vodu do 45°C, tlak max 0,87 MPa, průtok 6000 l/hod. Přiložen držák, klíč k povolení hlavy, manometry na vstup a výstup, vypouštěcí ventil. 

Filtr je vhodný na hlavní přívod vody za vodárnu nebo i před vodárnu (do tlaku 0,87 MPa).

Filtr umožňuje snadné čištění filtrační patrony pouhým otočením kohoutu na spodní části filtru. Dojde tak k poklesu tlaku, stlačení kartuše na dno, a tím ke změně směru průtoku vody. Protiproud odstraní veškeré nečistoty usazené na vnější straně kartuše, a ty následně odtečou výpustí. K obnovení původní činnosti dojde otočením vypouštěcího kohoutu do základní polohy. Nečistoty můžeme vypustit do nádoby nebo nasadíme na spodní část filtru hadici, kterou špína odejde přímo do odpadu. 

Filtry Atlas i Atlas Hydra se obecně mají dávat až za vodárnu. Hydra M RAH má ale dostatečný průtok i nárok na maximální tlak, takže se často dává i před vodárnu nebo tlakovou nádobu. 

(Pokud filtr umístíte před čerpadlo, které vodu tahá do vodárny, nebude vám fungovat vypouštěcí ventil, takže filtr budete muset čistit klasicky otevřením. Máte-li tzv. "ponorku", která vodu vytlačuje do tlakové nádoby, zpětný proplach funguje bez problémů.)