Filtr Hydra trio RSH-FA-CPP na zákal a železitou vodu, vypouštěcí ventil

 
  • 1 z 3
 

Filtr na železitou vodu i zákal, třístupňová filtrační sestava, s vypouštěcím ventilem a jednoduchou údržbou. Průtok až 1000 l/hod.

Dostupnost Skladem
Cena 2 912 Kč bez DPH
3 523 Kč    
Kategorie Filtry na železitou vodu
 

Filtr na železitou vodu trio na hlavní přívod vody. Filtr má jednoduchou údržbu, první nádoba má vypouštěcí ventil a vložku RSH lze propláchnout jen otočením ventilu zpětným proplachem. Následují dvě jemné vložky FA25 a CPP5. Aby sestava fungovala i na železitou vodu, je třeba ji umístit co nejdál od studny či vrtu - ve filtru není žádné srážedlo, železo vysráží okysličením cestou potrubím, jemné nasákavé vložky jej zachytí.

Filtr se dává se za vodárnu, za tlakovou nádobu. Rozměry: šířka 34 cm, výška 32 cm + 2,5 cm na držák + cca 7 cm na vypouštěcí ventil (pokud použijete na odtok hadici, tak jen + 5 cm). Velikost vložek je senior. Přípojný závit G 1". Do filtru lze použít všechny typy vložek Atlas velikosti senior. 

Teplota vody max 45°C, tlak max 0,87 MPa, maximální průtok 1000 litrů/hod. 

V balení: filtrační nádoba trojice, vložka RSH, FA25 SX, CPP5, klíč, držák - troj, vypouštěcí ventil s nástavci.

Vyčištění kartuše RSH v první nádobě se provádí otevřením vypouštěcího ventilu v dolní části filtru. Tím dojde k poklesu tlaku, stlačení kartuše na dno, a tím ke změně směru průtoku vody. Protiproud odstraní veškeré nečistoty usazené na vnější straně kartuše, ty následně odtečou výpustí. K obnovení původní činnosti dojde otočením vypouštěcího kohoutu do základní polohy. 

Filtr neovlivňuje vodu chemicky ani bakteriologicky. Materiály jsou zdravotně nezávadné.