Filtr Hydra RSH s vypouštěcím ventilem na zákal 50mcr

 
  • 1 z 2
 

Filtr na zákal se zpětným proplachem, vložka RSH 50mcr, klíč, držák. Max průtok 6000 l/hod. Přípojný závit G 1". 

Dostupnost Skladem
Cena 1 403 Kč bez DPH
1 698 Kč    
Značka Atlas
Kategorie Filtry, filtrační sestavy, filtrační nádoby
 

Filtr Atlas se zpětným proplachem, s vypouštěcím ventilem a 50 mikronovou vložkou RSH. Závit G1”, typ DP, pro vodu do 45°C, tlak max 0,87 MPa, průtok 6000 l/hod. Přiložen držák a klíč k povolení hlavy. Označení: HYDRA 1 RSH 50 mcr Self-Cleaning Filter.

Přípojný závit standardně G 1".

Odstraňuje kaly, písek, rez a jiné jemné mechanické nečistoty. Filtr umožňuje snadné čištění filtrační patrony pouhým otočením kohoutu na spodní části filtru. Dojde tak k poklesu tlaku, stlačení kartuše na dno, a tím ke změně směru průtoku vody. Protiproud odstraní veškeré nečistoty usazené na vnější straně kartuše, a ty následně odtečou výpustí. K obnovení původní činnosti dojde otočením vypouštěcího kohoutu do základní polohy. Nečistoty můžeme vypustit do nádoby nebo nasadíme na spodní část filtru hadici, kterou špína odejde přímo do odpadu. 

Filtr se dává za vodárnu, často ale i před vodárnu.

(Pokud filtr umístíte před čerpadlo, které vodu tahá do vodárny, nebude vám fungovat vypouštěcí ventil, takže filtr budete muset čistit klasicky otevřením. Máte-li tzv. "ponorku", která vodu vytlačuje do tlakové nádoby, zpětný proplach funguje bez problémů.)