Filtry na vodu ze studny

Filtry na hlavní přívod vody

Filtry na zákal: na hlavní přívod vody je třeba dát některý filtr nebo filtrační sestavu na zákal. Měla by obsahovat filtr s 50 mikronovou vložkou, tedy buď RL nebo RSH. Na výběr je buď filtr Atlas s vložkou RL, kterou je třeba z filtru vždy vyjmout a umýt, nebo filtr Hydra s vložkou RSH, kde se jen otočí kohoutkem a filtr se propláchne sám.

Filtry na železitou vodu - filtr nebo filtrační sestavu vhodnou na železitou vodu je třeba umístit co nejdál od studny, aby "fungovala" na železitou vodu. Čím dále od studny se umístí, tím více železitého podílu zachytí.

Rozbor vody: Aby bylo možné používat vodu i na pití bez převaření, je třeba nechat udělat rozbor vody. Nejčastěji jsou ve vodě bakterie a vysoký obsah dusičnanů.  

Filtry na bakterie - filtr na bakterie se dává až do kuchyně, protože všechny filtry na bakterie mají snížený průtok.

Filtry na dusičnany - filtr na dusičnany se dává až do kuchyně, protože má snížený průtok, drahou technologii a nemůže být pod stálým tlakem. Z těchto důvodů se připojuje k vodovodu tak, aby měl vlastní vývod a kohoutek (vlastní "baterii"). Součástí všech filtrů na dusičnany je kromě denitratačního anexu také aktivní uhlí. 

Filtry s aktivním uhlím - uhlíkový filtr se dává spíš do kuchyně než na hlavní přívod vody, protože více či méně snižuje průtok vody (Dionela má průtok 1 - 1,5 l/min, Atlas nebo Hydra s vložkou RL má 6,7 l/min). Vybereme-li některý filtr Dionela, bude odstraňovat zápach a do vysoké míry různé škodliviny jako jsou těžké kovy, pesticidy, hormony, léčiva, insekticidy a podobně. Vybereme-li některý filtr Atlas nebo Hydra s uhlíkovou vložkou LA, účinnost bude nižší, za prokázané se dá vzít kvalitní odstraňování tenzidů. 

Pošlete-li nám svůj rozbor vody na info@filtryvody.cz, navrhneme vám vhodné řešení.