Filtry na vodu ze studny

Zákal Základním filtrem, který by měl být vždy na hlavním přívodu vody, je filtr na zákal s 50 mikronovou vložkou RL. Vložka RL je "sítovaná" a umyvatelná, viz filtr Atlas RL. Pokud je zákalu ve vodě víc, může být praktičtější Hydra RSH, která má vypouštěcí ventil. 

Železitá voda je nejčastější problém studniční vody. Použijeme filtr s jemnou nasákavou vložkou Atlas CPP. Tento filtr nebo filtrační sestavu s vložkou CPP5 je třeba umístit co nejdál od studny, aby "fungovala" na železitou vodu. Čím dále od studny se umístí, tím více železitého podílu zachytí.

Rozbor vody: Má-li se voda používat na pití a vaření, je třeba nechat udělat rozbor vody. Nejčastěji jsou ve vodě bakterie a vysoký obsah dusičnanů.  

Bakterie - Bakterie řešíme buď UV lampou na hlavním přívodu vody nebo některým filtrem na bakterie, který se připojuje k vodovodu v kuchyni pod dřezem. Ať už použijeme UV lampu nebo filtr, vždy je třeba předřadit filtr s jemnou vložkou. Pokud potřebujeme bakterie odstraňovat v chatě, použijeme filtřík Sawyer, který připojíme k vodovodní baterii nebo na konec vodovodního ramínka.  

Dusičnany - filtr na dusičnany, což je Dionela FDN2, se dává do kuchyně, aby upravoval jen vodu na pití a vaření. Je to proto, že musí mít nízký průtok a také proto, že má drahou technologii, takže s upravenou vodou se neplýtvá. Filtr má vlastní vodovodní baterii, tu je třeba z nabídnutých možností vybrat a přiobjednat (podle toho, zda bude filtr na lince nebo pod dřezem). Filtr má kromě denitratačního anexu i aktivní uhlí, takže odstraňuje kromě dusičnanů i škodliviny uvedené v následujícím odstavci, tedy pesticidy, hormony, antibiotika a další léčiva, zápach, těžké kovy a další škodliviny.

Pesticidy, hormony, antibiotika a další léčiva, zápach, těžké kovy a další škodliviny - Tyto škodliviny odstraňuje s vysokou účinností filtr Dionela FAM1 i Dionela FDN2 (viz Test... - přes 97% účinnost). Filtr se dává do kuchyně pod dřez nebo na linku, průtok je 1-1,5 litru/min. 

Pošlete nám svůj rozbor vody na info@filtryvody.cz, navrhneme vám vhodné řešení.