Zboží zasíláme každý pracovní den. Objednávky přes 3 000 Kč mají dopravu do Zásilkovny zdarma, poštou za 49 Kč. Objednávky přes 4400 Kč mají dopravu zcela zdarma.

Filtry na vodu ze studny

Zákal Základním filtrem, který by měl být vždy na hlavním přívodu vody, je filtr na zákal s 50 mikronovou vložkou RL. Vložka RL je "sítovaná" a umyvatelná, viz filtr Atlas RL. Pokud je zákalu ve vodě víc, může být praktičtější Hydra RSH, která má vypouštěcí ventil. 

Železitá voda je nejčastější problém studniční vody. Použijeme filtr s jemnou nasákavou vložkou Atlas CPP. Tento filtr nebo filtrační sestavu s vložkou CPP5 je třeba umístit co nejdál od studny, aby "fungovala" na železitou vodu. Čím dále od studny se umístí, tím více železitého podílu zachytí.

Rozbor vody: Má-li se voda používat na pití a vaření, je třeba nechat udělat rozbor vody. Nejčastěji jsou ve vodě bakterie a vysoký obsah dusičnanů.  

Bakterie - Bakterie řešíme buď UV lampou na hlavním přívodu vody nebo některým filtrem na bakterie, který se připojuje k vodovodu v kuchyni pod dřezem. Ať už použijeme UV lampu nebo filtr, vždy je třeba předřadit filtr s jemnou vložkou. Pokud potřebujeme bakterie odstraňovat v chatě, použijeme filtřík Sawyer, který připojíme k vodovodní baterii nebo na konec vodovodního ramínka.  

Dusičnany - filtr na dusičnany, což je Dionela FDN2, se dává do kuchyně, aby upravoval jen vodu na pití a vaření. Je to proto, že musí mít nízký průtok a také proto, že má drahou technologii, takže s upravenou vodou se neplýtvá. Filtr má vlastní vodovodní baterii, tu je třeba z nabídnutých možností vybrat a přiobjednat (podle toho, zda bude filtr na lince nebo pod dřezem). Filtr má kromě denitratačního anexu i aktivní uhlí, takže odstraňuje kromě dusičnanů i škodliviny uvedené v následujícím odstavci, tedy pesticidy, hormony, antibiotika a další léčiva, zápach, těžké kovy a další škodliviny.

Pesticidy, hormony, antibiotika a další léčiva, zápach, těžké kovy a další škodliviny - Tyto škodliviny odstraňuje s vysokou účinností filtr Dionela FAM1 i Dionela FDN2 (viz Test... - přes 97% účinnost). Filtr se dává do kuchyně pod dřez nebo na linku, průtok je 1-1,5 litru/min. 

Pošlete nám svůj rozbor vody na info@filtryvody.cz, navrhneme vám vhodné řešení.