Úprava dešťové vody

Dešťovou vodu můžeme používat na zalévání zahrady, splachování WC, praní i sprchování, případně i na umývání nádobí. Na pití a vaření není vhodná, protože je příliš měkká - neobsahuje minerály. 

Mřížky v okapovém systému

První čištění dešťové vody musí proběhnout již v okapovém systému pomocí mřížek nebo i speciálního jímacího filtru. Pokud máme tu možnost, používáme okapovou klapku a prvních 5-10 minut deště odkloníme. Začátek deště totiž spláchne největší množství nečistot obsažených ve vzduchu, například prach, pyl, pesticidy, fungicidy a insekticidy. Dešťovku tedy raději jímáme až po prvních 5-10 minutách. 

Filtry na zákal na hlavní přívod vody

Na hlavní přívod vody dáme filtrační sestavu, viz filtry na dešťovou vodu. Jako první člen sestavy je Hydra RAH s vypouštěcím ventilem a 90 mikronovou proplachovatelnou vložkou. Dalšími členy může být Atlas RL s 50 mikronovou umyvatelnou vložkou, Atlas FA s jemnější nasákavou vložkou, který pomůže odstranit případné zabarvení vody, a případně Atlas LA s aktivním uhlím, který odstraní další nečistoty a zápach. 

Filtr s aktivním uhlím nebo keramickou vložkou

Pokud chceme mít ještě větší jistotu, například když budeme vodu používat na koupání malého dítěte nebo na umývání nádobí, můžeme kromě filtru s aktivním uhlím Atlas LA použít ještě filtr Atlas AB s keramickou vložkou na bakterie. Oba filtry mají snížený průtok vody, keramický filtr a případně i aktivní uhlí se dává před jeden kohoutek.

Dotace na dešťovku

S náklady na vyšší využití dešťové vody v domácnosti a při zalévání zahrady nám mohou pomoci Dotace na dešťovku.