Filtry na dešťovou vodu

Dešťovka může být použita na zalévání, splachování WC, praní, sprchování, případně i na umývání nádobí. Na pití a vaření není zrovna vhodná, je příliš měkká, neobsahuje minerály. 

Mřížky v okapovém systému

První čištění dešťové vody musí proběhnout již v okapovém systému pomocí mřížek, případně i speciálního jímacího filtru na hrubé mechanické nečistoty. Pokud to jde, používáme okapovou klapku a prvních 5-10 minut deště odkloníme. Začátek deště totiž spláchne největší množství nečistot obsažených ve vzduchu, například prach, pyl, pesticidy, fungicidy a insekticidy.  

Filtry na hlavní přívod vody

Hydra RAH (90 mikronů) - Filtry na dešťovou vodu řeší hlavně mechanické nečistoty. Na hlavní přívod vody dáme nejprve hrubší filtr Hydra RAH (90 mikronů). Má vypouštěcí ventil a manometry, takže je snadný na údržbu

Atlas RL nebo Hydra RSH (50 mikronů) - za RAH je vhodný filtr Atlas RL nebo Hydra RSH (oba 50 mikronů), viz filtr na zákal, Hydra RSH má vypouštěcí ventil a manometry, Atlas RL má zase umyvatelnou vložku, která dlouho vydrží.

Podle potřeby můžeme dále zařadit i jemnější nasákavý filtr Atlas FA s vložkou 25 nebo 5 mikronů, který odstraní i případné zabarvení a jemnější nečistoty (pyly,...).

Jako poslední člen, lépe do kuchyně, můžeme dát Atlas LA s aktivním uhlím na zápach, pesticidy a další spláchnuté škodliviny. Místo jednotlivých filtrů můžeme použít některou filtrační sestavu.