IPS KalyxX BlueLine na vodní kámen, postříbřené elektrody 1"

 
 

Kalyxx na vodní kámen - iontový polarizátor. Brání usazování vodního kamene, staré úsady rozpouští. Vhodný na úpravu pitné vody. Jednoduchá instalace, nepotřebuje elektřinu. Postříbřené elektrody mají částečný antibakteriální účinek.  

Dostupnost Skladem
Cena 3 463 Kč bez DPH
4 190 Kč    
Značka Swiss Aqua Technologies AG
Kategorie KalyxX IPS na tvrdost vody
 

Iontový polarizační systém IPS KalyxX BlueLine fyzikálně - galvanicky upravuje vodu. Snižuje usazování vodního kamene o 76 %, již vzniklé usazeniny postupně odstraňuje. Je certifikovaný pro dlouhodobý kontakt s pitnou vodou. KalyxX BlueLine má postříbřené elektrody, což působí částečně antibakteriálně. Kalyxx funguje i tam, kde nefunguje permanentní magnet (u vody s vyšší vodivostí - konduktivitou). Zachovává všechny zdraví prospěšné látky vody a vylepšuje její vlastnosti.

KalyxX nepotřebuje elektřinu ani údržbu. Instaluje se přímo na potrubí. Šířka 5 cm, délka 25,1 cm, průtok až  4000 l/hod. 
Pro vodu s vodivostí 50 - 2000 μs/cm2 (běžná voda s tvrdostí 8 - 30° dH).  Před Kalyxxem může být některý filtr na zákal. Při velmi tvrdé vodě je vhodné dát filtr i za Kalyxx. Maximální tlak 1Mpa, tlakové ztráty jsou zanedbatelné.

TECHNICKÝ POPIS: IPS KalyxX je průtokové zařízení. Není to magnet, uvnitř má elektrody ve tvaru turbíny ze dvou různých elektricky vodivých materiálů. Konstrukční řešení je chráněno patentem TGP® - turbulentní galvanická polarizace. Zařízení vytváří vířivé proudění vody a způsobuje změnu struktury minerálů. Protékající voda vytváří s elektrodami galvanický mokrý článek o napětí 4,2 až 6 V. Minerály a soli tak v upravené vodě ztrácejí schopnost tvořit vodní kámen. Starší úsady jsou postupně odplavovány v podobě kalu. Například na měděných topných tělesech snižuje KalyxX usazování vodního kamene o 76,3 % (potvrzeno mezinárodním certifikátem IAPMO). 
IPS Kalyxx je určen na fyzikálně- galvanickou úpravu vody pro domácnosti, veřejné budovy a průmyslové provozy. Tvoří průtokové těleso se vstupním a výstupním otvorem. V něm jsou umístěny elektrody ve tvaru turbín (ne magnety) ze dvou různých elektricky vodivých materiálů.  Zároveň účinně zabraňuje tvorbě pevných usazenin vodního kamene i koroze v potrubí studené a teplé užitkové vody, na topných tělesech bojlerech, vodovodních bateriích, spotřebičích a podobně. Konstrukční řešení elektrod je patentově chráněno (TGP® - turbulentní galvanická polarizace) a vytváří vířivé proudění vody, čímž způsobuje změnu struktury minerálů. Voda, která protéká tělesem vytváří s elektrodami galvanický mokrý článek s napětím až 4,2 až 6V. Výsledkem je, že minerály a soli v upravené vodě ztrácejí schopnost tvořit tvrdé krystalické nánosy (kalcit). Nabývají strukturu měkkých částic - kalu (aragonit) a jsou odplavovány spolu s vodou. Tuto strukturu si zachovávají až 72 hodin.
Výskyt měkkého prášku na dně rychlovarné konvice neznamená, že IPS Kalyxx nefunguje. Je to transformovaný aragonit, který odstraníte jednoduše prstem nebo hadříkem. 

MONTÁŽ: Přístroje IPS Kalyxx lze montovat vodorovně nebo svisle na vodovodní potrubí s teplotou 0 - 99°C. Při instalaci je třeba dodržet směr proudění vody (FLOW DIRECTION), který je naznačen šipkami na těle přístroje. V systému s IPS Kalyxx nesmí být zabudován iontový měnič, elektromagnetický systém, resp. zařízení využívající cizí napětí. Maximální rychlost proudění vody přes zařízení je 4m.s -1.