IPS KalyxX BlueLine na vodní kámen, postříbřené elektrody 1"

 
  • 1 z 2
 

Kalyxx na vodní kámen - iontový polarizátor KalyxX BlueLine. Brání usazování vodního kamene, staré úsady rozpouští. Vhodný na úpravu pitné vody. Jednoduchá instalace, nepotřebuje elektřinu. Postříbřené elektrody působí také antibakteriálně.  

Dostupnost Skladem
Cena 3 463 Kč bez DPH
4 190 Kč    
Značka Swiss Aqua Technologies AG
Kategorie KalyxX IPS na tvrdost vody
 

Iontový polarizační systém IPS KalyxX BlueLine fyzikálně - galvanicky upravuje vodu. Brání usazování vodního kamene v potrubí studené i teplé vody, v topných tělesech, ve vodovodních bateriích, ve spotřebičích a podobně. Snižuje usazování vodního kamene o 76 %, již vzniklé usazeniny postupně odstraňuje. Výrobce MM Aqua Swiss SK jej doporučuje i na úpravu pitné vody, je certifikovaný pro dlouhodobý kontakt s pitnou vodou. KalyxX BlueLine má oproti KalyxX RedLine postříbřené elektrody, což působí částečně antibakteriálně.

KalyxX se jednoduše instaluje, nepotřebuje elektřinu ani údržbu. Funguje i tam, kde nefunguje permanentní magnet (u vody s vyšší vodivostí - konduktivitou). Záruka je dva roky, bude však patrně dobře fungovat minimálně 10 let. Nesnižuje tlak v rozvodech. Instaluje se přímo na potrubí (měděné, CPVC i PVC, PEX a podobně). Šířka 5 cm, délka 25,1 cm, maximální průtok 4000 l/hod..

1": max průtok 4000 l/hod, objednat 1"

3/4": max průtok 3200 l/hod, objednat 3/4"

1/2": max průtok 1000 l/hod, objednat 1/2" 

Před Kalyxxem může (ale nemusí) být jakýkoliv filtr na zákal, úplně stačí základní Atlas RL. Za Kalyxxem je vhodné mít jakýkoliv filtr na zákal, stačí Atlas RL s umyvatelnou vložkou nebo Hydra RSH s vypouštěcím ventilem.

IPS KalyxX je průtokové zařízení. Není to magnet, uvnitř má elektrody ve tvaru turbíny ze dvou různých elektricky vodivých materiálů. Konstrukční řešení je chráněno patentem TGP® - turbulentní galvanická polarizace. Zařízení vytváří vířivé proudění vody a způsobuje změnu struktury minerálů. Protékající voda vytváří s elektrodami galvanický mokrý článek o napětí 4,2 až 6 V. Minerály a soli tak v upravené vodě ztrácejí schopnost tvořit vodní kámen. Starší úsady jsou postupně odplavovány v podobě kalu. Například na měděných topných tělesech snižuje KalyxX usazování vodního kamene o 76,3 % (potvrzeno mezinárodním certifikátem IAPMO). Více...