Změkčovač vody IPS Kalyxx BlueLine G 1", postříbřené elektrody

ZDARMAZDARMA
IPS Kalyxx BlueLine
3 741 Kč 3 092 Kč bez DPH
Skladem

Kalyxx na vodní kámen - iontový polarizátor. Brání usazování vodního kamene, staré úsady rozpouští. Vhodný na úpravu pitné vody. Jednoduchá instalace, nepotřebuje elektřinu. Postříbřené elektrody mají částečný antibakteriální účinek.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Změkčovač tvrdé vody, iontový polarizační systém IPS KalyxX BlueLine

  • fyzikální úprava bez chemikálií
  • nepotřebuje elektřinu ani údržbu
  • snižuje usazování vodního kamene o 76 %
  • vzniklé usazeniny postupně odstraňuje 
  • postříbřené elektrody působí částečně antibakteriálně
  • certifikovaný pro dlouhodobý kontakt s pitnou vodou

Kalyxx funguje i tam, kde nefunguje permanentní magnet (u vody s vyšší vodivostí - konduktivitou). Zachovává všechny zdraví prospěšné látky vody a vylepšuje její vlastnosti.

Velikost šroubení 1": max průtok 4000 l/hod

Velikost šroubení  3/4": max průtok 3200 l/hod

Kalyxx se instaluje přímo na potrubí. Šířka 5 cm, délka 25,1 cm.

Před Kalyxx je vhodné předřadit jakýkoliv filtr na zákal, stačí Atlas RL. Při velmi tvrdé vodě je vhodné dát filtr na zákal i za Kalyxx. 

TECHNICKÝ POPIS: IPS KalyxX je průtokové zařízení. Není to magnet, uvnitř má elektrody ve tvaru turbíny ze dvou různých elektricky vodivých materiálů. Konstrukční řešení je chráněno patentem TGP® - turbulentní galvanická polarizace. Zařízení vytváří vířivé proudění vody a způsobuje změnu struktury minerálů. Protékající voda vytváří s elektrodami galvanický mokrý článek o napětí 4,2 až 6 V. Minerály a soli tak v upravené vodě ztrácejí schopnost tvořit vodní kámen. Starší úsady jsou postupně odplavovány v podobě kalu. Výskyt měkkého prášku na dně rychlovarné konvice neznamená, že IPS Kalyxx nefunguje. Je to transformovaný aragonit, který odstraníte jednoduše prstem nebo hadříkem. 

MONTÁŽ: Přístroje IPS Kalyxx lze montovat vodorovně nebo svisle na vodovodní potrubí s teplotou 0 - 99°C. Při instalaci je třeba dodržet směr proudění vody (FLOW DIRECTION), který je naznačen šipkami na těle přístroje. V systému s IPS Kalyxx nesmí být zabudován iontový měnič, elektromagnetický systém, resp. zařízení využívající cizí napětí. Maximální rychlost proudění vody přes zařízení je 4m.s -1. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Změkčovače vody Kalyxx
? odstraní: bakterie, tvrdost vody, tvrdost