Změkčovač IPS KalyxX BlueLine 1", postříbřené elektrody

 
 

Kalyxx na vodní kámen - iontový polarizátor. Brání usazování vodního kamene, staré úsady rozpouští. Vhodný na úpravu pitné vody. Jednoduchá instalace, nepotřebuje elektřinu. Postříbřené elektrody mají částečný antibakteriální účinek.  

Dostupnost Skladem
Cena 3 092 Kč bez DPH
3 741 Kč    
Kategorie Změkčovače vody
 

Iontový polarizační systém IPS KalyxX BlueLine fyzikálně - galvanicky upravuje vodu. Snižuje usazování vodního kamene o 76 %, již vzniklé usazeniny postupně odstraňuje. Je certifikovaný pro dlouhodobý kontakt s pitnou vodou. KalyxX BlueLine má postříbřené elektrody, což působí částečně antibakteriálně. Kalyxx funguje i tam, kde nefunguje permanentní magnet (u vody s vyšší vodivostí - konduktivitou). Zachovává všechny zdraví prospěšné látky vody a vylepšuje její vlastnosti.

Velikost šroubení 1": max průtok 4000 l/hod

Velikost šroubení  3/4": max průtok 3200 l/hod

KalyxX nepotřebuje elektřinu ani údržbu. Instaluje se přímo na potrubí. Šířka 5 cm, délka 25,1 cm.

Před Kalyxx je vhodné předřadit jakýkoliv filtr na zákal, stačí Atlas RL. Při velmi tvrdé vodě je vhodné dát filtr na zákal i za Kalyxx. 

TECHNICKÝ POPIS: IPS KalyxX je průtokové zařízení. Není to magnet, uvnitř má elektrody ve tvaru turbíny ze dvou různých elektricky vodivých materiálů. Konstrukční řešení je chráněno patentem TGP® - turbulentní galvanická polarizace. Zařízení vytváří vířivé proudění vody a způsobuje změnu struktury minerálů. Protékající voda vytváří s elektrodami galvanický mokrý článek o napětí 4,2 až 6 V. Minerály a soli tak v upravené vodě ztrácejí schopnost tvořit vodní kámen. Starší úsady jsou postupně odplavovány v podobě kalu. Výskyt měkkého prášku na dně rychlovarné konvice neznamená, že IPS Kalyxx nefunguje. Je to transformovaný aragonit, který odstraníte jednoduše prstem nebo hadříkem. 

MONTÁŽ: Přístroje IPS Kalyxx lze montovat vodorovně nebo svisle na vodovodní potrubí s teplotou 0 - 99°C. Při instalaci je třeba dodržet směr proudění vody (FLOW DIRECTION), který je naznačen šipkami na těle přístroje. V systému s IPS Kalyxx nesmí být zabudován iontový měnič, elektromagnetický systém, resp. zařízení využívající cizí napětí. Maximální rychlost proudění vody přes zařízení je 4m.s -1.