Vážení zákazníci, můžete normálně objednávat, FUNGUJEME A POSÍLÁME. Pokud nás skolí koronavirus, dáme vám to tady vědět.

Filtr Bluefilter NewLine na bakterie pod dřez

 
  • 1 z 2
 

Filtr na bakterie - průtok 3,8 l/min, kapacita 11 tisíc litrů, výměna do dvou let.  

Dostupnost Skladem
Cena 2 471 Kč bez DPH
2 990 Kč    
Značka Dionela
Kategorie Bakterie ve vodě - filtry, UV lampa
 

Filtr na bakterie Bluefilters New line 0,1mcr zachycuje z vody bakterie bez použití chlorace. Svazek mikrovláken je zapouzdřen do vložky filtru. Zachycuje bakterie, spóry prvoků a většinu virů. Ponechává ve vodě rozpuštěné ionty a nesnižuje biogenní hodnotu vody (to je rozdíl od reversní osmózy, která odstraňuje i nezbytné minerály a ty se pak musí do vody zase přidat). 

Kapacita: 11 tisíc litrů, výměna vložky nejdéle po dvou letech, pokud klesne průtok za filtrem, tak i dříve. Používá se na studenou vodu max 38°C, tlak max 4 atm. 

Filtr dáte pod dřez a připojíte pomocí samostatné baterie - připojení P7 (nutno přikoupit), dodržujte směr toku vody IN - vstup, OUT - výstup. 

Pokud máte třícestnou směšovací baterii připravenou na napojení filtru (většinou jsou italské), jednoduše filtr zapojíte přiloženými hadičkami mezi baterii a roháček. Pomocí přiloženého kulového ventilu si na počátku používání nastavíte správný průtok vody. Pokud máte vyšší tlak, předřaďte regulátor tlaku vody. Doporučený průtok 3,8 l/min. Výška filtru je 290mm, průměr filtru v nejširší části je 100mm.

Je doporučeno předřadit jemný mechanický filtr o porozitě 1mcr nebo 5mcr, viz Předfiltry.

Vysokokapacitní technologie tohoto filtru je účinná nejen na všechny bakterie a plísně, ale i na prvoky cryptosporidium parvum. Tito prvoci, zapouzdření ve vápenných skořápkách, jsou vůči chloraci imunní a v zažívacím traktu způsobují závažná průjmová onemocnění. Máte-li citlivější zažívání, je vhodné používat mikrofiltraci i na vodu chlorovanou. Pozn.: Mikrofiltrace Bluefilters New Line nezachytí bakterie z domácnosti, které by se do filtrované vody dostaly ze strany výtoku z filtru. Proto je třeba dodržovat základní hygienická pravidla a výtokovou trubičku pokud možno nekontaminovat. (Pokud si berete vzorek vody na mikrobiologický rozbor, výtokovou trubičku nejprve dezinfikujte).