Sprchový filtr Dios bílý na chlor

 
  • 1 z 3
 

Sprchový filtr Dios na chlor a další škodliviny, jednoduchá instalace. 

Dostupnost Skladem
Cena 727 Kč bez DPH
880 Kč    
Kategorie Filtry na vodu
 

Sprchový filtr Dios odstraňuje chlor, sirovodík, bakterie, těžké kovy a další škodliviny, tvrdost. Zamezuje svědění a vysoušení pokožky, blahodárně působí u dospělých a dětí s problémy jako lupénka a ekzém, omezuje tvorbu lupů, je doporučován dermatology.

Kapacita: filtr se mění zhruba po roce až roce a půl.

Rozměry: 50x115 mm, závit standardní 1/2", na vodu horkou i studenou.

Instalace: Sprchový filtr jednoduše našroubujete mezi vodovodní baterii a sprchovou hadici. Odmontujte sprchovou hadici od baterie, závity na baterii i hadici důkladně očistěte od vodního kamene, odstraňte staré těsnění. Zkontrolujte, zda je na vstupu do filtru přiložené těsnění a našroubujte filtr na baterii. Poté na druhý konec filtru našroubujte sprchovou hadici, použijte přiložené nové těsnění. Utahujte opatrně, dotahujte jen rukou. 

Popis: Dios má 3-stupňovou filtraci: mechanické nečistoty zachycují textilní přepážky, další filtrační hmoty (granule slitiny kovů, keramické kuličky) odstraňují chlor, bakterie a tvrdost a vzájemně se vhodně doplňují. (Aktivní uhlí se zásadně nepoužívá, protože při použití aktivního uhlí pro teplou vodu se do vody uvolňují nežádoucí škodliviny.) Nově obsahuje DIOS nejen granule slitiny kovů, ale také keramické dechlorační kuličky s podstatně vyšší účinností. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitního siřičitanu vápenatého, snižují povrchové napětí vody, odstraní nepříjemný zápach a přeměňují okamžitě chlor na neškodnou sůl. Účinnost je více než 95 %.To umožňuje mimo jiné i zefektivnění pěnění mýdla a šamponů.

DIOS obsahuje granule slitiny kovů, především mědi a zinku. Mezi těmito kovy je elektrochemický potenciál; každá granule tedy tvoří elektrolytický článek, umožňující redukčně – oxidační (redox) reakce. Tato základní vlastnost média je s výhodou při filtraci vody využívána. Redox reakce, které se při průchodu vody uplatňují, na sebe s vysokou účinností váží chlor (na rozdíl od aktivního uhlí i z horké vody a při vysokých filtračních rychlostech). Mechanismus dechlorace je založen na změně elektronové struktury atomu chloru – z volného chloru vzniká neškodný chlorid. Filtrační media reagují i s dalšími kontaminanty, např. těžkými kovy, kdy opět vznikají např. z neutrálních atomů kovů elektricky nabité ionty, které se pevně váží na atomy mědi a zinku. Podobně i sirovodík se redox reakcemi mění na sloučeniny, pevně vázáné na médium. Redox prostředí je zároveň nepříznivé pro růst bakterií, plísní a řas. Elektrochemický potenciál ovlivňuje elektronový transport v buňkách mikroorganismů, což vede k jejich zničení a znemožňuje tak většině mikroorganismů přežít. Navíc ve vodě, procházející filtračním médiem, vznikají hydroxylové radikály a peroxid vodíku, jejichž reakce mikroorganismy rovněž nepřežijí. Ve vodě s vysokou tzv. karbonátovou tvrdostí vznikají nerozpustné sloučeniny vápníku a hořčíku, vytvářející tzv. „vodní kámen“. Elektrochemický potenciál mědi a zinku tyto sloučeniny modifikuje na rozpustné, které se lehce vyplavují a nevytvářejí usazeniny. Filtrační médium na sebe rovněž váže železo: rozpuštěný dvojmocný ion železnatý oxiduje na trojmocný ion železitý, který tvoří nerozpustný hydroxid železitý.