Dusičnany a bakterie ve vodě

Dotaz:

Dobrý den, rád bych Vás oslovil s prosbou o doporučení na filtraci vody ze studny, která má bakterie a dusičnany z okolí. Tuto vodu v současné době používáme pouze jako užitkovou vodu, pitnou vodu zatím do domu dovážíme a rádi bychom ale toto změnili. Voda je čerpána ze studny (vrtané), běžně pobýváme v domě 2 osoby pravidelně, nárazově až 5 osob (víkendově). Zařízení je možné instalovat ve sklepě, v domě na dané zařízení bohužel není místo. Ve sklepě je samozřejmě k dispozici elektřina. V příloze e-mailu je aktuální rozbor vody. Prosím o kompletní nabídku, tedy včetně materiálu, práce a dovozu a informací, co je pro dané zařízení zapotřebí. 

Odpověď: 

Dobrý den, filtr na dusičnany má drahou technologii, proto se dává do kuchyně a upravuje se jím jen voda na pití a vaření. Filtry na bakterie mají vždy snížený průtok, proto se taky dávají až do kuchyně. Na hlavní přívod vody byste mohl dát tak jedině UV lampu, ale je to nejnákladnější řešení. 

Vyberte si nejvhodnější řešení viz filtrace na dusičnany a bakterie. Máte-li ve vodě jen dusičnany, můžete objednat filtr na dusičnany. Máte-li ve vodě jen bakterie, vyberte si nejvhodnější řešení, viz filtry na bakterie. Případně zavolejte na 725 856 150 na další objasnění.