Diona Max FAM1 filtrační konvice sklo

1 850 Kč 1 529 Kč bez DPH
Skladem

Konvice na filtraci pitné vody. Konvici neposíláme, odběr je možný v brněnském skladu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Konvice na filtraci pitné vody Diona Max, filtrační konvice se skleněnou nádobou. Nástupce konvice Diona (vítěz dTestu nádobových filtrů) a konvice Oasa. Má větší vložku (3x) a průtok, čtyřstupňovou filtraci, vložku měníte po roce. 

Konvici neposíláme, odběr je možný v brněnském skladu.

Filtr odstraňuje chlor, sloučeniny chloru, pesticidy, těžké kovy, radon, hormony, antibiotika, snižuje arzen a další škodliviny. Výrazně zlepšuje chuť vody, neovlivňuje její minerální složení. Je vhodný pro bakteriálně nezávadnou vodu s obsahem dusičnanů a dusitanů v normě, CHSK(Mn) pod 4 mg/l a arzenem pod 10 µg/l. Má-li voda vyšší obsah dusičnanů, použijte filtr Diona Max FDN2.

Průtok 0,5 l/min, kapacita vložky 10 tisíc litrů, výměna vložky do roku od zavodnění. Výška konvice 23,5 cm, průměr 20 cm, hmotnost suchý stav 1,1 kg. Objem vložka 0,4 l, nálevka 1,4 l (nalijte max. 1 l vody), konvice 1,8 l. Materiál konvice sklo Simax, nálevka a víčko polopřírodní Tritanu. Žádná část neobsahuje bisfenol A. Filtr je bakteriostaticky zabezpečen, bakterie se ve filtru netvoří. Filtrační vložka: granulované aktivní uhlí se speciální hmotou GEH (hmoty jsou stejné jako má filtr Dionela FAM1). Suchou vložku můžete skladovat 3 roky při 5 - 25° C. 

Použití: Sklo s nálevkou a víčkem omyjte v teplé vodě, vložku ve studené vodě. Do nálevky vsuňte vložku s těsněním (je na vložce) a lehce zatlačíte, aby nedocházelo k úniku nefiltrované vody do vody filtrované. Nálevku s vložkou nasaďte na konvici. Nalejte studenou vodu cca 1 litr a nechte překapat, první 3 litry vody mohou být zbarvené černě otěrem z aktivního uhlí. Další upravená voda je připravená na pití. Vodu lze uchovávat v lednici. Zabraňte přemrznutí vložky (5° - 25° C). Chraňte před přímým slunečním zářením. Konvici lze mýt v myčce, nálevku s víčkem jen ručně teplou vodou, vložku studenou vodou. Těsnění je vhodné omýt cca po 5 měsících provozu studenou vodou. Nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky.