Diona Max FAM1 filtrační konvice sklo (Oasa)

 

Filtrační konvice DIONA MAX FAM1 je nová, větší verze konvice Oasa, nádoba sklo. Zachovává biogenní hodnotu vody, přirozenou mineralizaci, výměna vložky po roce. Neposíláme, k odběru v brněnském skladu. 

Dostupnost Skladem
Cena 1 529 Kč bez DPH
1 850 Kč    
Značka Aqua Aurea
Kategorie Vodní filtry
 

Diona Max, filtrační konvice se skleněnou nádobou, je nástupce konvice Diona (vítěz dTestu nádobových filtrů) a konvice Oasa. Má větší vložku (3x) a průtok, 4-stupňovou filtraci, vložku měníte po roce. 

Konvici neposíláme, k zakoupení v brněnském skladu.    

Filtr odstraňuje chlor, sloučeniny chloru, pesticidy, těžké kovy, radon, hormony, antibiotika, snižuje arzen a další škodliviny. Výrazně zlepšuje chuť vody, neovlivňuje její minerální složení. Je vhodný pro bakteriálně nezávadnou vodu s obsahem dusičnanů a dusitanů v normě, CHSK(Mn) pod 4 mg/l a arzenem pod 10 µg/l. Má-li voda vyšší obsah dusičnanů, použijte filtr Diona Max FDN2.

Průtok 0,5 l/min, kapacita vložky 10 tisíc litrů, výměna vložky do roku od zavodnění. Výška konvice 23,5 cm, průměr 20 cm, hmotnost suchý stav 1,1 kg. Objem vložka 0,4 l, nálevka 1,4 l (nalijte max. 1 l vody), konvice 1,8 l. Materiál konvice sklo Simax, nálevka a víčko polopřírodní Tritanu. Žádná část neobsahuje bisfenol A. Filtr je bakteriostaticky zabezpečen, bakterie se ve filtru netvoří. Filtrační vložka: granulované aktivní uhlí se speciální hmotou GEH (hmoty jsou stejné jako má filtr Dionela FAM1). Suchou vložku můžete skladovat 3 roky při 5 - 25° C. 

Použití: Sklo s nálevkou a víčkem omyjte v teplé vodě, vložku ve studené vodě. Do nálevky vsuňte vložku s těsněním (je na vložce) a lehce zatlačíte, aby nedocházelo k úniku nefiltrované vody do vody filtrované. Nálevku s vložkou nasaďte na konvici. Nalejte studenou vodu cca 1 litr a nechte překapat, první 3 litry vody mohou být zbarvené černě otěrem z aktivního uhlí. Další upravená voda je připravená na pití. Vodu lze uchovávat v lednici. Zabraňte přemrznutí vložky (5° - 25° C). Chraňte před přímým slunečním zářením. Konvici lze mýt v myčce, nálevku s víčkem jen ručně teplou vodou, vložku studenou vodou. Těsnění je vhodné omýt cca po 5 měsících provozu studenou vodou. Nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky.