Filtr Dionela FAM1, vítěz testu, na chlor a škodliviny, pod dřez

 
 

Filtr na vodu s aktivním uhlím, vítěz testu. Nezasahuje do přirozené mineralizace vody. 

Cena 3 636 Kč bez DPH
4 400 Kč    
Značka Dionela
Kategorie Filtry na vodu do kuchyně
 

Filtr Dionela FAM1 zlepšuje kvalitu, chuť a vůni vody a odstraňuje chlor, trihalometany, pesticidy, hormony, antibiotika a další léčiva a další škodliviny (filtr byl testován). Zachovává biologickou hodnotu vody a přirozenou mineralizaci, je vhodný na soustavné dlouhodobé používání. Vítěz srovnávacího testu vodních filtrů Dtestu (spolu s Dionelou FDN2). 

Filtr Dionela FAM1 umístíte v kuchyni na linku nebo pod linku, vyberte a přiobjednejte připojení k vodovodu. 

Výška filtru je 43 cm, průměr podstavy 10 cm, průtok 1,5 litru za min, tlaková ztráta max 0,093 MPa. Zdarma doprava a objímka k přichycení filtru ke stěně.

Vložku měníte vždy po dvou letech od zavodnění viz Výměna vložky. Mimořádně velký objem sorpčních hmot (1,2 litru) je jedním z důvodů jeho mimořádně vysoké účinnosti. Kapacita filtru Dionela FAM1 38 tisíc litrů, nevyužitá kapacita je bezpečnostní rezervou, tak, aby ani při nejvyšší koncentraci těch „nejprůchodnějších“ kontaminanantů, což bývají karcinogenní trihalometany THM, nedošlo ještě k jejich propouštění filtrem. Filtr obsahuje aktivní uhlí z kokosových skořápek a speciální sorbent na těžké kovy, které ještě projdou i aktivním uhlím. Filtr odstraňuje či radikálně snižuje obsah řady škodlivin, například ropné látky, pesticidy, hormony, léčiva, saponáty, herbicidy, insekticidy, fungicidy,  polychlorované bifenyly, trihalometany, fenoly, hliník, kadmium, olovo, berylium a další těžké kovy, radon a další škodliviny. Filtr je zajištěn oligodynamickým stříbrem, aby se v něm nepomnožovaly bakterie.