Diona Max FDN2 filtrační konvice skleněná, i na dusičnany

1 990 Kč 1 645 Kč bez DPH
Zboží nelze objednat

Sypané aktivní uhlí + denitratační anex. Voda i pro kojence od půl roku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Filtrační konvice DIONA MAX FDN2 odstraňuje chlor, hormony, pesticidy, dusičnany a dusitany a zlepšuje chuť. Zachovává biogenní hodnotu vody, přirozenou mineralizaci. Upravená voda je vhodná i pro kojence od 6 měsíců věku.

Diona Max, filtrační konvice se skleněnou nádobou, je vylepšený nástupce původní Diony (vítěz dTestu v nádobových filtrech). Má trojnásobný objem a kapacitu filtračních hmot v porovnání s běžnými filtračními konvicemi (4-stupňová filtrace). Upravená voda je vhodná i pro kojence od 6 měsíců věku.

Diona Max FDN2 odstraňuje chlor, sloučeniny chloru, dusičnany, dusitany, pesticidy, těžké kovy, radon, hormony, antibiotika, snižuje arzen a další škodliviny. Výrazně zlepšuje chuť vody, neovlivňuje její minerální složení. Je vhodný pro bakteriálně nezávadnou vodu s obsahem dusičnanů pod 100 mg/l NO3-, dusitanů pod 0,5 mg/l NO2-, CHSK(Mn) pod 3 mg/l, arzenu pod 10 µg/l, vodivostí (konduktivita) pod 100 mS/m a pH 6-8. 

Průtok 0,33 l/min (1 litr vody za 3 minuty). Kapacita vložky: až 450 litrů podle množství dusičnanů, výměna vložky nejpozději 1 rok od zavodnění. Skladovatelnost suché vložky: 0,5 roku od zakoupení (při 5 - 25° C)

Kapacita dle následující tabulky:

Dusičnany (mg/l)

Kapacita (litry)

15

450

25

320

40

212

60

155

80

115

100

95

 

Výměna filtrační vložky se provádí buď po jednom roce provozu, nebo když začnou stoupat dusičnany ve filtrované vodě (zjistíte přiloženými papírky na dusičnany

Materiál: konvice – sklo Simax, nálevka a víčko - polopřírodní Tritanu. Žádná část neobsahuje bisfenol A. Filtr je bakteriostaticky zabezpečen, bakterie se ve filtru netvoří. Filtrační vložka: Granulované aktivní uhlí se speciální hmotou GEH a Iontovýměnná pryskyřice na odstraňování dusičnanů, bakteriostaticky zabezpečené (hmoty jsou stejné jako ve filtru Dionela FDN2).

Výška 23,5 cm, průměr 20 cm, hmotnost v suchém stavu 1085 g, objem filtrační vložky 0,4 l, objem plastové nálevky 1,4 l (nalijte pouze max. 1 l vody), objem konvice 1,8 l.

Obsah balení: Skleněná konvice SIMAX, plastová nálevka a víčko, filtrační vložka FAM1 s těsněním, souprava pro stanovení dusičnanů, samolepka, návod, pero jako dárek (na označení kapacity na samolepce).

Použití: sundejte obalový materiál. Sklo s nálevkou a víčkem omyjte v teplé vodě, filtrační vložku ve studené vodě. Do nálevky vsunete filtrační vložku s těsněním a lehce zatlačíte, aby nedocházelo k úniku nefiltrované vody do vody filtrované, nálevku s vložkou nasadíte na konvici. Nalejete studenou vodu cca 1 litr a necháte překapat, první 1 litr nepoužívejte, může být zbarven černě otěrem z aktivního uhlí. Další upravená voda je připravená na pití. 

Vodu lze uchovávat v lednici. Zabraňte přemrznutí filtrační vložky (5° - 25° C). Chraňte před přímým slunečním zářením.

Údržba: Konvici lze mýt v myčce. Plastovou nálevku s víčkem nelze mýt v myčce, jsou z polopřírodního materiálu, který omyjete teplou vodou. Filtrační vložku omyjete studenou vodou. Těsnění je vhodné omýt cca po 5 měsících provozu studenou vodou. Nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky.