Výměna vložky do filtru Dionela FDN2

 
 

Výměna - regenerace vložky. Vložku vyměňte vždy po vyčerpání, nejpozději po roce od zavodnění.

Dostupnost Skladem
Cena 736 Kč bez DPH
890 Kč    
Značka Dionela
Kategorie Vložky Dionela přehled
 

Vložku pro filtr Dionela FDN2 je třeba vždy po vyčerpání vyměnit (dát k regeneraci). Vyčerpanost sledujete přiloženými testy na dusičnany (např. čtyřčlenné rodině s městskou vodou "vydrží" vložka cca 4-8 měsíců). Vložku je třeba vyměnit nejpozději po roce od zavodnění.

Vložku nám zaneste nebo pošlete.

Nejprve k nám musíte dopravit svoji vypotřebovanou vložku. Levně a jednoduše nám ji můžete poslat přes Zásilkovnu (přihoďte do objednávky službu Vratka Zásilkovnou). Nebo ji pošlete poštou nebo přineste přímo do brněnského skladu (další místa pro výměnu z ruky do ruky viz Regenerace - výměna vložek).

Před novou instalací vložky umyjte hlavice a těsnění vodou s octem (vložka se neumývá!!!). Po našroubování proveďte úvodní proplach jako u nového filtru: první zavodnění provádějte při velmi mírném průtoku. První podíly filtrátu mohou být tmavě zbarvené z aktivního uhlí. Poté filtr proplachujte s použitím maximálních průtoků pro danou vložku (1 l za min) po dobu cca 5 minut. (Pokud je ve vaší sestavě dezinfekční filtr, provádějte zavodnění a proplach bez ní.)