Filtry na chlorovanou vodu srovnání

Filtr na vodu Dionela FAM1: uhlíkový filtr do kuchyně, zvítězil v Dtestu, velmi vhodný pro soustavné používání. Ponechává ve vodě prospěšné látky, s více než 97% účinností odstraňuje chlor a škodliviny (trihalometany, pesticidy, insekticidy, hormony, antibiotika, bisfenol A, PFAS, mikroplasty, těžké kovy). Vysoká kapacita vložky, mění se po 1-2 letech. Více:Dionela FAM1.

Srovnání filtr Dionela FDN2: filtr uhlíkový plus iontovýměnný anex, zvítězil v Dtestu, je velmi vhodný i pro kojence od půl roku. Ponechává ve vodě prospěšné látky a odstraňuje vše, co Dionela FAM1 a navíc dusičnany a dusitany. Nevýhoda: průtok jen 1 l/min. Více:Dionela FDN2.

Srovnání nanofiltr na vodu H2O nanotec: filtr s nanotechnologií do kuchyně. Prospěšné látky ve vodě také zachovává, na chlor a škodliviny má být obdobně účinný jako Dionela. Nevýhody: neodstraňuje dusičnany a dusitany, náklady na provoz jsou 7krát dražší než má Dionela FAM1 nebo 4krát dražší než Dionela FDN2.

Srovnání reverzní osmóza: vysokotlaký filtr s uhlíkem do kuchyně. Odstraňuje z vody všechny látky včetně dusičnanů a bakterií, i tvrdost. Nevýhody: odstraňuje i prospěšné látky, voda se musí remineralizovat, aby byla pitná. Vysoká cena (2 až 5krát dražší než Dionela), vysoké náklady na provoz - kromě výměny vložek také náklady na elektřinu a drahá výměna membrány po 2 letech. Množství vody jde do odpadu. 

Srovnání uhlíkové filtr na trubku: filtry do potrubí odstraňují jen chlor a zápach, díky vyššímu průtoku nezvládají odstraňovat další škodliviny.