Filtry na dusičnany ve vodě - srovnání

Filtr na vodu na dusičnany a dusitany ve vodě - srovnání filtrů:

Filtr Dionela FDN2 uhlíkový filtr s iontovýměnným anexem a aktivním uhlím, do kuchyně pod dřez nebo na linku, je i pro kojence od půl roku. Ponechává ve vodě prospěšné látky, odstraňuje dusičnany a dusitany, chlor, trihalometany, pesticidy, insekticidy, hormony, antibiotika, bisfenol A, PFAS, těžké kovy atd. Filtr zvítězil v nezávislém Dtestu vodních filtrů. Dusičnany odstraňuje velmi efektivně, sníží je pod 5 mg/l. Dionela FDN2

Srovnání reverzní osmóza: vysokotlaké filtrovací zařízení na elektřinu do kuchyně pod dřez. Není na běžné pití, odstraňuje všechny látky včetně dusičnanů a bakterií, odstraňuje ale i prospěšné látky a voda se musí následně remineralizovat, aby byla pitná. 

Srovnání Dionáta: vysokokapacitní filtry různých objemů na odstranění dusičnanů, vhodné pro vodu ze studny s vysokým obsahem dusičnanů, nevýhodou je vysoká cena pořízení i náklady na provoz. 

Srovnání filtry do potrubí: Atlas s vložkou QA-AF, Rainfresh s vložkou DNF500 jsou poměrně levné, ale mají malou kapacitu, takže toho moc nezvládnou a provoz je dražší než u filtru Dionela FDN2.