Filtry na dusičnany ve vodě - srovnání

Filtr na vodu na dusičnany a dusitany ve vodě - srovnání filtrů:

Filtr Dionela FDN2 uhlíkový filtr s iontovýměnným anexem, do kuchyně pod dřez nebo na linku. Je i pro kojence od půl roku: Ponechává ve vodě prospěšné látky, odstraňuje dusičnany a dusitany, chlor, trihalometany, pesticidy, insekticidy, hormony, antibiotika, bisfenol A, PFAS, mikroplasty, těžké kovy. Nevýhoda: průtok jen 1 l/min Dionela FDN2.

Filtr Dionela FDN2DUO má stejné vlastnosti jako Dionela FDN2, ale má 2,4krát vyšší kapacitu a dvojnásobný průtok. Dionela FDN2DUO

Srovnání reverzní osmóza: vysokotlaký filtr s uhlíkem do kuchyně pod dřez. Odstraňuje všechny látky včetně dusičnanů a bakterií, také změkčuje. Nevýhody: odstraňuje i prospěšné látky, voda se musí následně remineralizovat, aby byla pitná. Většina vody jde do odpadu.

Srovnání Dionáta: vysokokapacitní filtry na odstranění dusičnanů, vhodné u velmi vysokého obsahu dusičnanů. Nevýhody: vysoká cena pořízení i vysoké náklady na provoz. 

Filtry do potrubí Atlas s vložkou QA-AF, Rainfresh s vložkou DNF500 mají nižší cenu pořízení, ale malou kapacitu. Provoz vyjde dráž než Dionela.