Filtry a UV lampa na bakterie - srovnání

UV lampa: dostatečně výkonná lampa se dává na hlavní přívod vody nebo do kuchyně. Je vhodná pro rodinný dům nebo byt, není vhodná na chatu (nesmí se vypínat). Je třeba předřadit velmi jemný předfiltr.

Filtry na bakterie do kuchyně:

  • Filtry pod dřez s vlastním kohoutkem: Bluefilter NewLine má 0,1 mcr, používá vlastní kohoutek, vložka se mění za 1 - 2 roky, filtr je vhodný do domácnosti i na chatu, je třeba předřadit velmi jemný předfiltr.
  • Filtry do trubky: filtr na bakterie Atlas s vložkou AB a filtr na bakterie Rainfresh s vložkou FC000 mají keramické vložky s 0,45mcr. Je třeba předřadit velmi jemný předfiltr.

 

Chlorace: Chloruje se veškerá voda. Pokud používáte chloraci, je velmi vhodné použít také dodatečnou úpravu uhlíkem viz uhlíkové filtry

Převaření - tato metoda je vhodná na chatu, pokud jste tam jen občas.

Jiné možnosti? Filtr H2O nanotec do kuchyně odstraňuje bakterie jen částečně, takže nic. Filtr eSpring do kuchyně má sice UV lampičku, ale ta bakterie neodstraňuje, filtr je jen na bakteriálně nezávadnou vodu a UV lampička je jen proti pomnožení bakterií ve filtru. Reverzní osmóza do kuchyně bakterie odstraňuje, ale voda z tohoto zařízení není vhodná na běžné pití.