Filtry a UV lampa na bakterie - srovnání

Bakterie ve vodě je vhodné odstraňovat na hlavním přívodu vody a zároveň v kuchyni. Na hlavním přívodu vody se používá:

Chlorace: Chloruje se veškerá voda. Pokud používáte chloraci, je velmi vhodné použít také dodatečnou úpravu s uhlíkem v kuchyni. 

UV lampa: dostatečně výkonná lampa se dává na hlavní přívod vody nebo do kuchyně. Je vhodná pro rodinný dům nebo byt, není vhodná na chatu (nesmí se vypínat). Je třeba předřadit velmi jemný předfiltr. Je vhodné použít také dodatečnou úpravu v kuchyni. 

Jako dodatečná úprava v kuchyni se používá:

Filtr na bakterie s vlastním kohoutkem do kuchyně: Bluefilter NewLine se dává do kuchyně, potřebuje vlastní kohoutek nebo baterii s odděleným výtokem pro filtrovanou a nefiltrovanou vodu. Vložka se mění za 1 - 2 roky. Filtr je vhodný do domácnosti i na chatu. Předřadit velmi jemný předfiltr. Vhodné kombinovat s uhlíkovým filtrem

Filtry na bakterie do trubky do kuchyně: Filtr Atlas Sanic CA-SE je uhlíkový blok s parametry filtru na bakterie. Keramické vložky mají Atlas s vložkou AB, Rainfresh s vložkou FC000.

Reverzní osmóza s vlastním kohoutkem do kuchyně: Nevýhody: odstraňuje i prospěšné minerály, voda se musí remineralizovat, aby byla pitná. Množství vody jde do odpadu.

Převaření - tato metoda je vhodná na chatu, pokud jste tam jen občas.

Jiné možnosti? Filtr H2O nanotec odstraňuje bakterie jen částečně, filtr eSpring filtruje jen bakteriálně nezávadnou vodu, i když má UV lampičku.