IPS KalyxX RedLine na vodní kámen 1/2"

2 551 Kč 2 108 Kč bez DPH
Zboží nelze objednat

Iontový polarizátor KalyxX RedLine. Výrobce jej doporučuje i na úpravu pitné vody. Brání usazování vodního kamene, staré úsady rozpouští. Jednoduchá instalace, nepotřebuje elektřinu. Velikost šroubení 1/2".

Detailní informace

Detailní popis produktu

Iontový polarizační systém IPS KalyxX RedLine fyzikálně - galvanicky upravuje vodu. Brání usazování vodního kamene v potrubí studené i teplé vody, v topných tělesech, ve vodovodních bateriích, ve spotřebičích a podobně. Například na měděných topných tělesech snižuje usazování vodního kamene o 76,3 %. Již vzniklé usazeniny zase postupně odstraňuje. Výrobce MM Aqua Swiss SK jej doporučuje i na úpravu pitné vody, je certifikovaný pro dlouhodobý kontakt s pitnou vodou. 

Jednoduše se instaluje, nepotřebuje elektřinu ani údržbu. Funguje i tam, kde nefunguje permanentní magnet. Záruka je dva roky, bude však patrně dobře fungovat i podstatně déle. Nesnižuje tlak v rozvodech. Instaluje se přímo na potrubí (měděné, CPVC i PVC, PEX a podobně).

Přípojné šroubení 1/2". Chcete-li velikost 1" nebo 1/2", uveďte to, prosím, do poznámky v objednávce.

1/2": průtok 1000 l/hod, šířka 5 cm, délka 24,5 cm

3/4": průtok 3200 l/hod, šířka 5 cm, délka 24,5 cm

1": průtok 4000 l/hod, šířka 5 cm, délka 25,1 cm

Je vhodné před KalyxX předřadit některý filtr na zákal. Za KalyxX můžete dát jakýkoliv filtr podle vaší další potřeby.

Popis funkce: IPS KalyxX je průtokové zařízení, má vstupní a výstupní otvor. Není to magnet, uvnitř má elektrody ve tvaru turbíny ze dvou různých elektricky vodivých materiálů. Konstrukční řešení je chráněno patentem (TGP® - turbulentní galvanická polarizace). Zařízení vytváří vířivé proudění vody a způsobuje tak změnu struktury minerálů. Voda, která tělesem protéká, vytváří s elektrodami galvanický mokrý článek o napětí 4,2 až 6 V. Minerály a soli v upravené vodě tak ztrácejí schopnost tvořit vodní kámen. Starší úsady jsou postupně odplavovány v podobě kalu. Například na měděných topných tělesech snižuje KalyxX usazování vodního kamene o 76,3 % (potvrzeno mezinárodním certifikátem IAPMO).