Zboží zasíláme každý pracovní den, objednávky přes 3 000 Kč mají dopravu zdarma.

Sawyer micro Squeeze cestovní filtr na bakterie

 
  • 1 z 2
 

Cestovní filtr na bakterie, srolovatelná láhev 1 litr. Filtr je vyprodán, není jasné, zda dojde k obnovení jeho dovozu do ČR.

Dostupnost Skladem
Cena 1 554 Kč bez DPH
1 880 Kč    
Značka Sawyer
Kategorie Cestovní filtry na bakterie
 

Sawyer micro Squeeze je vylepšenou verzí dosavadních oblíbených filtrů Sawyer: je lehčí a menší než Sawyer mini, ale má vyšší průtok (cca 1,5 litru/min). Má vyšší variabilitu použití - Sawyer flaška nebo PET flaška lze našroubovat na oba konce, snadněji se i čistí. Má větší přiloženou láhev než Sawyer mini, skládací láhev má nový odolnější materiál.

Hmotnost 45g, velikost 11,5 x 3,5 cm, přiložena 1 litrová láhev srolovatelná. Kapacita filtru 378 tisíc litrů, průtok cca 1,5 litru za minutu. 

Vlastnosti filtru

Filtr SAWYER Squeeze SP2129 nabízí nejvyšší úroveň filtrace, využívá dutá mikrovlákna, jejichž stěny tvoří membrána s velikostí pórů max. 0,1 mikronu. Technologie PointONE™ použitá ve filtrech Sawyer zaručuje odfiltrování minimálně 99,99% všech zdraví škodlivých bakterií (salmonella, cholera, E. coli, atd.) a parazitických prvoků (giardia a cryptosporidium). Voda je upravena bez použití chemikálií. Upravenou vodu použijte rovnou, neskladujte ji pro pozdější použití. 

Filtr Sawyer je lehký a skladný, celková hmotnost 85g, láhev 1 l můžeme srolovat do malého balíčku. Barva modrá. Přiložena stříkačka na čištění a sportovní uzávěr on/off. Filtrovací láhev slouží jako skvělá zásobárna vody, kterou po vyčerpání sbalíme a nezabírá místo v batohu. Filtr můžeme použít i s obyčejnou PET lahví místo dodávané srolované láhve. Filtrovaná voda vyhovuje normě pro pitnou vodu platnou pro ČR a EU: (SOP 06.0.52, ČSN EN ISO 9308-1 a SOP 06.0.3, ČSN EN ISO 6222). Filtrační zařízení Sawyer SP128 i 129 splňují požadavky pro EU dle 2008/60/EC, 95/45/EC a  2008/84/EC.

Použití filtru

Závadnou vodu třeba z řeky nalijeme do přiložené láhve, našroubujeme filtr a necháme přetéci do nádoby na pití nebo pijeme pomocí sportovního uzávěru (on/off jako na cyklistických láhvích). Přefiltrovanou vodu neskladujeme.

Chceme-li filtr používat napojený na vodovod, můžete použít nástavec k vodovodu (viz související produkty).

Životnost - kapacita filtru

Více než 3 milony litrů vody - pokud se filtr zanese a sníží se průtok, snadno ho sami vypláchneme dodávanou stříkačkou.

Záruka 24 měsíců + doživotní záruka Sawyer (POZOR: nevztahuje se na skládací láhev a další příslušenství)! Záruka se nevztahuje na poškození filtru přemrznutím. 

Když je filtr mokrý, je třeba zabránit tomu, aby zmrznul. Došlo by k poškození porézní membrány. Pokud jej používáte v mrazivém počasí, noste jej například v náprsní kapse nebo jinde na těle, případně si jej dejte do spacáku. Jakmile je suchý, mráz mu již nevadí. Napomoci může i ochranné pouzdro (viz související produkty).

Výroba

Sawyer, USA