Sawyer micro Squeeze cestovní filtr na bakterie

1 290 Kč 1 066 Kč bez DPH
Zboží nelze objednat

Cestovní filtr na bakterie, hmotnost 45 g, srolovatelná láhev 1 litr, kapacita 378 tisíc litrů, průtok cca 1,5 litr/min. Poslední kus skladem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cestovní filtr na bakterie, hmotnost 45 g, srolovatelná láhev 1 litr, kapacita 378 tisíc litrů, průtok cca 1,5 litr/min. Vylepšená verze původního filtru Sawyer mini.

Cestovní filtr SAWYER micro squeeze odfiltrovává minimálně 99,99% všech zdraví škodlivých bakterií (salmonella, cholera, E. coli, atd.) a parazitických prvoků (giardia a cryptosporidium). Voda je upravena bez použití chemikálií. Upravená voda se neskladuje. 

Sawyer micro Squeeze je vylepšený Sawyer mini, je lehčí a menší, ale má vyšší průtok. Sawyer flaška nebo PET flaška lze našroubovat na oba konce, snadněji se čistí, má větší přiloženou láhev a ta má nový odolnější materiál.

Hmotnost 45g, velikost 11,5 x 3,5 cm. Kapacita filtru 378 tisíc litrů, průtok cca 1,5 litru za minutu.Filtrovaná voda vyhovuje normě pro pitnou vodu platnou pro ČR a EU. Filtr používá dutá mikrovlákna, jejichž stěny tvoří membrána s velikostí pórů max. 0,1 mikronu. 

Přiložena stříkačka na čištění, sportovní uzávěr on/off a 1 litrová láhev srolovatelná. Můžeme použít i obyčejnou PET lahev. 

Způsob použití: Závadnou vodu třeba z řeky nalijeme do láhve, našroubujeme filtr a necháme přetéci do nádoby na pití nebo pijeme pomocí sportovního uzávěru (on/off jako na cyklistických láhvích). Přefiltrovanou vodu neskladujeme. Pokud se filtr zanese a sníží se průtok, jednoduše jej vypláchneme přiloženou stříkačkou. 

Záruka 24 měsíců (nevztahuje se na skládací láhev a další příslušenství). Záruka se nevztahuje na poškození filtru přemrznutím. Když je filtr mokrý, je třeba zabránit tomu, aby zmrznul. Došlo by k poškození porézní membrány. Pokud jej používáte v mrazivém počasí, noste jej například v náprsní kapse nebo jinde na těle, případně si jej dejte do spacáku. Jakmile je suchý, mráz mu již nevadí. 

Výrobce: Sawyer, USA