Změkčovače vody srovnání

Změkčovače tvrdé vody pro domácnost - srovnání:

Iontový polarizátor IPS KalyxX fyzikální, galvanická úprava tvrdé vody, brání usazování vodního kamene, staré úsady odstraňuje, vysráží trošku sintru. KalyxX je bezúdržbový, nepotřebuje elektřinu. dává se na hlavní přívod vody. KalyxX BlueLine má navíc postříbřené elektrody a částečný antibakteriální účinek. KalyxX BlueLine, KalyxX RedLine.

Srovnání permanentní magnety Supertok, Supermag: fyzikální magnetická úprava tvrdé vody, brání usazování vodního kamene, ovlivní postavení iontů, dává se na hlavní přívod vody nebo před spotřebič. Bezúdržbový, nepotřebuje elektřinu. Nevýhody: Při vyšší vodivosti vody a v krasových oblastech moc nefunguje. Upravená voda si drží účinek jen cca 18 hodin, nesmí dlouho stát. 

Srovnání filtry s fosfáty (filtr Atlas s vložkou HA): chemicko-fyzikální úprava tvrdé vody, polyfosfátové krystaly blokují usazování vodního kamene. Nevýhody: fosforečnany se musí měnit cca po půl roce, použití fosforečnanů je problematické.

Srovnání katexové pryskyřice:  chemicko-fyzikální úprava tvrdé vody, ionty vápníku a hořčíku jsou nahrazovány sodíkem. Nevýhody: sodík je je problematický pro zdraví, vysoké pořizovací náklady, katex se musí regenerovat roztokem NaCl - pracná údržba nebo velmi vysoké pořizovací náklady při automatické údržbě.