Jak na instalaci a montáž filtrů

Filtr Atlas umístíte v krytém prostředí (místnosti). Nesmí být vystaven mrazu ani extrémně vysokým teplotám. Aby se netvořily vodní řasy, nesmí být filtr s průhlednou nádobou vystaven slunečnímu záření. Není-li jiná možnost, použijte neprůhlednou nádobu. Neinstalujte na přímý vstup (sání) vodních čerpadel a před tlakovou nádobu!!! K upevnění použijte příslušný držák. 

Pokud je přítomen nebo předpokládán vyšší tlak vody než uvedený na štítku filtru, výrobce udává nainstalovat před filtr redukční ventil, například regulátor tlaku, který sníží tlak na hodnotu odpovídající potřebám filtračního zařízení (max. 7 barů). 

Pokud bude filtr na potrubí ovlivněné vodními rázy (to se může vyskytnout například před pákovými nebo rychlouzavíracími vodovodními bateriemi), výrobce udává opatřit systém zařízením na kompenzaci hydraulických rázů tzv. antishock.

Výrobce udává, že se filtr nemá montovat přímo do pevných rozvodů. Pro napojení je třeba použít pružné, tlakové, antivibrační hadice. Výrobce udává používat výhradně napojovací šroubení s válcovým závitem ("BSP závit"). Šroubení s kuželovým - kónickým závitem je zakázáno používat kvůli možnosti roztržení mosazné vložky v hlavě filtru při utahování. K utěsnění závitu je třeba použít pouze teflonovou pásku, nikdy ne konopí! Je doporučeno používat vsuvky s „o” kroužkem, které těsní bez vzniku vnitřních tlaků (zamezují poškození závitu a hlavy filtru).

Pro snadnější výměnu filtračních patron je dobré před a za filtrační zařízení namontovat uzavírací kulové kohouty příslušných rozměrů. (Před výměnou filtrační patrony zavřete kulový kohout na vstupu a otevřete odvzdušňovací ventil, aby se vyrovnal tlak uvnitř filtru s atmosférickým tlakem okolí. Bez tohoto úkonu nelze tělo filtru oddělit od jeho hlavy!)

3 položek celkem
Redukce šroubení 34 na 12
42 Kč bez DPH
51 Kč

Redukce (přechodka) závitu 1" na 3/4".

1628
Redukce šroubení 34 na 12
31 Kč bez DPH
38 Kč

Redukce (přechodka) z vnitřního závitu 3/4" na vnitřní závit 1/2".

999
Redukce šroubení 34 na 12
29 Kč bez DPH
35 Kč

Redukce (přechodka) z vnitřního závitu 1/2" na vnitřní závit 3/8".

1000
Poštovné zdarma od 2 tisíc Kč.
Poradíme vám. Napište nám na info@filtryvody.cz nebo zavolejte na 725 856 150. Máte-li rozbor vody, pošlete jej.