Zboží zasíláme každý pracovní den. Objednávky přes 3 000 Kč mají dopravu do Zásilkovny zdarma, poštou za 59 Kč. Objednávky přes 4400 Kč mají dopravu zcela zdarma.

Filtr na pesticidy, hormony, antibiotika,...

Test filtru na vodu Dionela FAM1 prokázal, že odstraňuje hormony, antibiotika, pesticidy a další škodliviny, a to s velkou účinností. Do vody bylo přidáno 200 různých kontaminantů a na vstupu a výstupu vody z filtru byly změřeny jejich koncentrace. Filtr jich odstranil 199 pod hranici měřitelnosti, jednu látku (Gabapentin) odstranil z 97,2%.

Ověřeny byly různé pesticidy, hormony, antibiotika a další léčiva, umělá sladidla, antikorozivní přípravky, UV filtry a další látky, které by se mohly do vody dostat. Z antibiotik byly testovány například Erythromycin, Clarithromycin, Roxithromycin a Azithromycin. Z hormonů například 17a-ethynilestradiol, 17-alpha-estradiol a 17-beta-estradiol, dále pesticidy, například Atrazin, Chloridazon, epileptika, například Karbamazepin, nesteroidní antiflogistika, například Ibuprofen a Diclofenac, léky proti bolesti, například Tramadol a Paracetamol, umělá sladidla, například Acesulfam, léky proti cukrovce, například Metformin, antikorozivní přípravky, například Benzotriazol, UV filtr OMC, lék proti dně Oxypurinol a další. Test filtru proběhl v květnu 2019, na zadání výrobce Dionely, společnosti Aqua Aurea s.r.o., provedl testování státní podnik Povodí Vltavy, VHL Plzeň.

Fltr Dionela FAM1 je filtr s velkým objemem filtrační hmoty (1,2 litru aktivního uhlí) a nízkým průtokem (1,5 litru/minutu). Podobné parametry má na českém trhu ještě filtr Dionela FDN2, který má část aktivního uhlí nahrazen denitratačním anexem a odstraňuje i dusičnany, takže je vhodný i pro kojence od půl roku (ostatní filtry jsou až od roku).

Některá velká města v České Republice již začala upravovat vodu pro hromadné zásobování ozonizací a sorbcí na aktivním uhlím. Odborníci na analýzu vody, například Mgr. Milan Koželuh, doporučují používat domácí filtr s kvalitním aktivním uhlím v každém případě, i tam, kde už vodárna pro hromadné zásobování používá aktivní uhlí.

Kvalitu filtrů Dionela FAM1 a Dionela FDN2 prokázal už srovnávací test filtrů časopisu Dtest v roce 1998. Oba filtry v něm zvítězily a dostaly jedničku z pětistupňové škály. Dvojku tenkrát dostal filtr Rainfresh s uhlíkovou vložkou CF2