Filtry na chlorovanou vodu

Do kuchyně filtr s aktivním uhlím

Na vodu v kuchyni z hromadného zásobování používáme filtry s aktivním uhlím, abychom zlepšili chuť a vůni vody a odstranili škodliviny. Hlavně chlor a trihalometany, ale také zbytky škodlivin, které ve vodě zůstaly i po vodárenské úpravě. Tedy léčiva, hormony, pesticidy, fungicidy, insekticidy, těžké kovy a další široké spektrum škodlivin. 

Pod dřez nebo na linku umístíme jeden z uhlíkových filtrů, Dionela FAM1,  Dionela FDN2 nebo eSpring. Připojují se k vodovodu a ovládají vlastním kohoutkem. Máme-li doma děti nebo zdravotně oslabené osoby, vybereme nejspíš filtr Dionelu FDN2 nebo sestavu Dionela F2-1 DUO, které odstraňují i dusičnany.

Do malé domácnosti je vhodná skleněná filtrační konvice Oasa, vodu z ní můžeme používat dlouhodobě i za studena. Stačí-li nám voda jen na čaj a kávu, může nám stačit některá plastová konvice na změkčení vody, například filtr Brita, Aquaphor, atd., a nebo skleněná Oasa s vložkou na tvrdost.  

Rozbor vody hlavně kvůli dusičnanům

Voda z veřejného zásobování má všechny hodnoty v normě. Dusičnany však mají v ČR velmi měkkou normu 50 mg/l, ale doporučená hodnota pro dospělé je 15 mg/l a pro děti 5 mg/l. Velmi často je proto třeba obsah dusičnanů snižovat pomocí filtru Dionela FDN2Rozbor vody z veřejného zásobování zveřejňují dodavatelé vody na svém webovém portále. 

Do koupelny sprchový filtr

Do koupelny dáme speciální sprchový filtr Dios, který lze použít i na horkou vodu. Našroubujeme jej jednoduše mezi sprchovou hadici a baterii, odstraňuje chlor a další škodliviny. 

Filtr na mechanické nečistoty na hlavní přívod

Abychom zamezili vniknutí různých mechanických nečistot do vodovodní sítě, například při odstávce vody, můžeme dát na hlavní přívod vody do domu nebo bytu filtr na zákal s 50 mikronovou vložkou: například Atlas RL s umyvatelnou vložkou nebo Hydra RSH s vypouštěcím ventilem a proplachovatelnou vložkou. 

Další informace o vodě

Máme-li studniční vodu, přejdeme na Voda ze studny