Zboží zasíláme každý pracovní den. Objednávky přes 3 000 Kč mají dopravu do Zásilkovny zdarma, poštou za 49 Kč. Objednávky přes 4400 Kč mají dopravu zcela zdarma.

Dionela, eSpring, reverzní osmóza srovnání

 
  Dionela FAM1 Dionela FDN2  eSpring   reverzní osmóza 
 popis: aktivní uhlí aktivní uhlí a denitratační anex  aktivní uhlí  membránová ultrafiltrace 0,001mcr, aktivní uhlí, mineralizátor, zásobník vyrobené vody
pořizovací cena v Kč: 4 400 + připojení (495 až 1970) 4 880 + připojení (495 až 1970) 32 tisíc 4 až 11 tisíc + cena UV lampy
výhody: Odstraňuje většinu škodlivin (test), prospěšné minerály ponechá. Vítěz Dtestu. Vysoká kapacita. Výměna až po 2 letech.   Filtr i pro kojence od půl roku (ostatní až od roku). Odstraňuje většinu škodlivin (test), prospěšné minerály ponechá. Vítěz Dtestu. Odstraňuje i dusičnany.  Odstraňuje většinu škodlivin, prospěšné minerály ponechá (neodstraňuje dusičnany). Vyšší průtok. Elegantní design. Monitor upozorní na nutnost vyměnit vložku po roce. Odstraňuje většinu škodlivin. Odstraňuje i bakterie, vodní kámen a mikroplasty.
nevýhody: Nižší průtok. Neodstraňuje dusičnany. Nízký průtok. Častější výměna vložky, maximálně po roce.  Neodstraňuje dusičnany. Vysoká pořizovací cena. Vysoká cena výměny vložky. Potřebuje el. zásuvku.  Není na běžné pití. Odstraňuje i přirozenou mineralizaci, vodu pak uměle mineralizuje. Vysoká spotřeba vody, z 5 litrů je 1 litr pitné. Velmi nízký průtok, voda k použití se skladuje v nádobě. Potřebuje  1-2 el. zásuvky.
průtok:

1,5 litru/min

1 litr/min

3,4 litry/min 0,1 l/min (má 10 litrový zásobník)
jak zabraňuje pomnožení bakterií ve filtru? minimálními množstvími oligodynamického stříbra minimálními množstvími oligodynamického stříbra UV lampou (neodstraňuje bakterie z bakteriálně závadné vody) UV lampou (pokud se dokoupí) 
je na soustavné užívání? je na soustavné používání na pití i vaření je na soustavné používání na pití i vaření, i pro kojence od půl roku je na soustavné používání na pití i vaření jen na občasné použití, hlavně na přípravu teplých nápojů 
el. energie: - - 1 el. zásuvka 1-2 el. zásuvky
odstraňuje:   většinu škodlivin většinu škodlivin, i dusičnany   většinu škodlivin většinu škodlivin, i bakterie, vodní kámen (a dusičnany)  
dusičnany - ano -  (ano)
chlor, trihalometany, hormony, antibiotika, olovo, stuť a další těžké kovy, pesticidy. dezinfekce,... ano ano ano ano
zachovává přirozenou mineralizaci? ano ano ano ne
výměna filtru: po 2 letech maximálně po roce po roce membrána 2 roky, filtry cca 1/2 roku, UV lampa rok 
výměna v Kč: 910 770 7 535 ročně cca 1000 za filtry, cca 2500 za UV lampu, po 2 letech 990 za membránu
roční náklady na provoz: 455 Kč 770 až 1540 Kč 7535 Kč + el. energie při použití filtru (UV lampa) cca 1500 (bez UV lampy) nebo cca 4000 (s UV lampou) + 2krát el. energie 24 hodin denně (provoz zařízení a UV lampa)
   Dionela FAM1 Dionela FDN2 eSpring reversní osmóza