Dionela, eSpring, reverzní osmóza srovnání

 
  Dionela FAM1 Dionela FDN2  eSpring   reverzní osmóza 
 popis: aktivní uhlí aktivní uhlí a denitratační anex  aktivní uhlí  membránová ultrafiltrace 0,001mcr, aktivní uhlí, mineralizátor, zásobník vyrobené vody
pořizovací cena v Kč: 4 400 + připojení (495 až 1970) 4 880 + připojení (495 až 1970) 32 tisíc 4 až 11 tisíc + cena UV lampy
výhody: Odstraňuje většinu škodlivin (test), prospěšné minerály ponechá. Vítěz Dtestu. Vysoká kapacita. Výměna až po 2 letech.   Filtr i pro kojence od půl roku (ostatní až od roku). Odstraňuje většinu škodlivin (test), prospěšné minerály ponechá. Vítěz Dtestu. Odstraňuje i dusičnany.  Odstraňuje většinu škodlivin, prospěšné minerály ponechá (neodstraňuje dusičnany). Vyšší průtok. Elegantní design. Monitor upozorní na nutnost vyměnit vložku po roce. Odstraňuje většinu škodlivin. Odstraňuje i bakterie, vodní kámen a mikroplasty.
nevýhody: Nižší průtok. Neodstraňuje dusičnany. Nízký průtok. Častější výměna vložky, maximálně po roce.  Neodstraňuje dusičnany. Vysoká pořizovací cena. Vysoká cena výměny vložky. Potřebuje el. zásuvku.  Není na běžné pití. Odstraňuje i přirozenou mineralizaci, vodu pak uměle mineralizuje. Vysoká spotřeba vody, z 5 litrů je 1 litr pitné. Velmi nízký průtok, voda k použití se skladuje v nádobě. Potřebuje  1-2 el. zásuvky.
průtok:

1,5 litru/min

1 litr/min

3,4 litry/min 0,1 l/min (má 10 litrový zásobník)
jak zabraňuje pomnožení bakterií ve filtru? minimálními množstvími oligodynamického stříbra minimálními množstvími oligodynamického stříbra UV lampou (neodstraňuje bakterie z bakteriálně závadné vody) UV lampou (pokud se dokoupí) 
je na soustavné užívání? je na soustavné používání na pití i vaření je na soustavné používání na pití i vaření, i pro kojence od půl roku je na soustavné používání na pití i vaření jen na občasné použití, hlavně na přípravu teplých nápojů 
el. energie: - - 1 el. zásuvka 1-2 el. zásuvky
odstraňuje:   většinu škodlivin většinu škodlivin, i dusičnany   většinu škodlivin většinu škodlivin, i bakterie, vodní kámen (a dusičnany)  
dusičnany - ano -  (ano)
chlor, trihalometany, hormony, antibiotika, olovo, stuť a další těžké kovy, pesticidy. dezinfekce,... ano ano ano ano
zachovává přirozenou mineralizaci? ano ano ano ne
výměna filtru: po 2 letech maximálně po roce po roce membrána 2 roky, filtry cca 1/2 roku, UV lampa rok 
výměna v Kč: 910 770 7 535 ročně cca 1000 za filtry, cca 2500 za UV lampu, po 2 letech 990 za membránu
roční náklady na provoz: 455 Kč 770 až 1540 Kč 7535 Kč + el. energie při použití filtru (UV lampa) cca 1500 (bez UV lampy) nebo cca 4000 (s UV lampou) + 2krát el. energie 24 hodin denně (provoz zařízení a UV lampa)
   Dionela FAM1 Dionela FDN2 eSpring reversní osmóza