Filtrační konvice Oasa skleněná na chlor a škodliviny

940 Kč 777 Kč bez DPH
Zboží nelze objednat

Prodej filtrační konvice Oasa jsme ukončili, prodáváme její nástupkyni Diona max. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Filtrační konvice skleněná Oasa (dřívější označení Diona) s červenou vložkou. Odstraňuje chlor a další škodliviny, na rozdíl od filtrační konvice Brita nezasahuje do přirozené mineralizace vody, je na soustavné používání, pro pití zastudena i teplé nápoje. Vložky jsou bakteriologicky stabilizovány, nezhoršují bakteriální vlastnosti vody. V balení je skleněná varná konvice (1,5 litru), nástavec z plastu, červená vložka a skleněné víčko. 

Výměna vložky za cca půl roku (800 litrů). Dokoupit můžete i vložku na dusičnany, tvrdost vody nebo těžké kovy, viz vložky do filtru Oasa.

Pokud přijde zboží rozbité, nepřebírejte jej od dopravce. Některé konvičky mají trochu poškrábané plastové části, s tímto je třeba u koupě počítat, protože výrobce toto neuznává jako reklamaci. Oproti popisu na krabici zaslané balení neobsahuje skleněné sítko na louhování čaje, je velmi křehké a při posílání se často rozbilo. K ničemu je ale nepotřebujete.  

Před použitím nové vložky odstraňte, prosím, ochranné papírové víčko, pod ním je červené dírkované plastové víčko, to ponecháte. Při zavodňování nové vložky může nastat problém, že voda nechce protékat. V takovém případě je třeba vydržet s nervy a doplňovat do vrchní plastové nádoby aspoň tu vodu, která už protekla, aby tlak na novou vložku byl co největší. I u některé již zavodněné vložky se dále stává, že nikdy neproteče veškerá voda.

Ve vložkách je přidaný podíl bakteriostatického katexu se stříbrem na zamezení množení a růstu bakterií. Pokud nepoužíváte filtru více jak jeden den, nepoužívejte ke spotřebě prvních 0,2 l upravené vody. Při odstavení vodního filtru na dobu delší jednoho týdne, zvyšte tuto dávku na Iitr vody.