Filtr Atlas Hydra M RAH, vypouštěcí ventil, manometry

 
 

Filtr Hydra se zpětným proplachem, nerezová vložka RAH na zákal 90 mikronů, 2 manometry, klíč, držák. Filtr může být i před vodárnou (do tlaku 0,87 MPa). Označení: RA6000117

Dostupnost Skladem
Cena 1 734 Kč bez DPH
2 098 Kč    
Značka Atlas
Kategorie Filtry na dešťovou vodu
 

Filtr Atlas se zpětným proplachem, s vypouštěcím ventilem, 2 manometry a 90 mikronovou vložkou RAH. Závit G1”, typ DP, pro vodu do 45°C, tlak max 0,87 MPa (8,7 bar). Průtok 6000 l/hod. Obsahuje vložku RAH, přiložen držák, klíč k povolení hlavy, manometry na vstup a výstup, vypouštěcí ventil.  Označení: RA600011.

Filtr je vhodný na hlavní přívod vody před vodárnu nebo za vodárnu. Max tlak 0,87 MPa, tedy 8,7 bar

Filtr umožňuje snadné čištění filtrační patrony pouhým otočením kohoutu na spodní části filtru, manometry nám ukážou, že je třeba filtr vyčistit.  Jakmile na manometru na výstupu je tlak nižší než na vstupu, je to známka toho, že je třeba filtr vyčistit. Vyčištění kartuše provedeme otevřením vypouštěcího ventilu v dolní části filtru. (Dojde tak k poklesu tlaku, stlačení kartuše na dno, a tím ke změně směru průtoku vody. Protiproud odstraní veškeré nečistoty usazené na vnější straně kartuše, a ty následně odtečou výpustí. K obnovení původní činnosti dojde otočením vypouštěcího kohoutu do základní polohy.) Nečistoty můžeme vypustit do nádoby nebo nasadíme na spodní část filtru hadici, kterou špína odejde přímo do odpadu. 

Filtr se dává za vodárnu, často ale i před vodárnu.

(Pokud filtr umístíte před čerpadlo, které vodu tahá do vodárny, nebude vám fungovat vypouštěcí ventil, takže filtr budete muset čistit klasicky otevřením. Máte-li tzv. "ponorku", která vodu vytlačuje do tlakové nádoby, zpětný proplach funguje bez problémů.)